З Великобританії прийшли цікаві новини. Так, у Кембриджському університеті група вчених у ході експериментів встановила, що "центр контролю апетиту" головного мозку у людей із надмірною вагою та ожирінням відрізняється від струнких.

Одне з британських науково-популярних видань поділилося деякими фактами із доповіді вчених.

Тепер важливо зрозуміти, що невже секрет стрункості людей у ​​голові. І як мозок може впливати на наші харчові звички.

Схуднення - арт, скріншот: YouTube
Схуднення - арт, скріншот: YouTube

Чи існує зв'язок між мозком та вагою?

Кембриджські дослідники показали фатальний зв'язок між структурою мозку та споживанням їжі. Гіпоталамус - важлива частина мозку, яка контролює апетит, суттєво відрізняється у людей із надмірною вагою та ожирінням у порівнянні з людьми зі здоровою вагою.

Популярні новини зараз
"Удари, яких не очікували": мольфарка розповіла, чи загрожує Україні взимку вимикання світла Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно "Нафтогаз" звернувся до споживачів із важливим повідомленням Як у супермаркетах порушують права: що заборонено робити касирам
Показати ще

Існує чимало факторів, які впливають на те, що і скільки ми їмо, починаючи від генетики та гормонального тла, закінчуючи традиціями у соціумі. Які процеси відбуваються в нашому мозку, коли ми голодні чи ситі? Дослідження показують: невелика ділянка мозку розміром з мигдаль – гіпоталамус – відіграє в цьому ключову роль.

Схуднення. Фото Freepik
Схуднення. Фото Freepik

"Ми знаємо, що саме гіпоталамус визначає те, скільки ми їмо, але в нас занадто мало інформації про цю сферу мозку живих людей. Він занадто маленький, щоб його можна було розглянути на традиційному МРТ-скануванні мозку", - каже доктор Стефані Браун. кафедрою психіатрії Кембриджського університету.

Саме тому більшість доказів ролі гіпоталамуса у регуляції апетиту отримані у дослідженнях на тваринах. Вони показують, що у гіпоталамусі існують складні механізми, які, взаємодіючи, повідомляють нам, коли ми голодні чи ситі.

Апарат МРТ, скріншот: YouTube
Апарат МРТ, скріншот: YouTube

Чому збільшується обсяг гіпоталамуса?

Незважаючи на складність дослідження гіпоталамусу, вчені вирішили вивчити цю частину мозку у людей. Доктор Браун з колегами вивчили МРТ-скани мозку 1351 людини з різними показниками маси тіла за допомогою комп'ютерних технологій. Порівнюючи дані людей з недостатньою, здоровою та надмірною вагою, вчені знайшли відмінності в гіпоталамусі пацієнтів з ожирінням.

У дослідженні, опублікованому в науковому журналі Neuroimage: Clinical, команда виявила, що загальний обсяг гіпоталамуса був значно більшим у групі молодих людей з надмірною вагою та ожирінням. Фактично вчені виявили зв'язок між обсягом гіпоталамуса та індексом маси тіла.

Відмінності в обсязі мозку стосувалися тих точок гіпоталамуса, які контролюють апетит, сприяючи виробленню гормонів, які врівноважують почуття голоду та ситості.

Схуднення. Фото: Youtube
Схуднення. Фото: Youtube

Що впливає зміну структури мозку?

Вчені остаточно не знають: причина структурних змін мозку пов'язана із набором маси тіла або із запаленням. Попередні дослідження на тваринах показали, що дієта з високим вмістом жирів може викликати запалення гіпоталамуса, що, у свою чергу, викликає резистентність до інсуліну та ожиріння.

Мишам достатньо лише трьох днів жирної дієти, щоб викликати запалення гіпоталамуса. Інші дослідження показали, що це запалення може підвищувати поріг насичення у тварин: їм доводиться з'їдати більше їжі, ніж зазвичай, щоб почуватися ситими.

Автор дослідження доктор Браун коментує: "Якщо те, що ми спостерігаємо у мишей, відбувається і у людей, то вживання жирної їжі може спричинити запалення нашого центру контролю апетиту. Згодом це змінює нашу здатність визначати почуття ситості, що призводить до набору ваги".

"Запалення може пояснити, чому гіпоталамус повних людей більше, ніж у людей із нормальною вагою, - кажуть вчені.

Професор факультету психіатрії коледжу Клер у Кембриджі Пол Флетчер вважає, що дослідження дає важливу інформацію про справжні причини зайвої ваги та ожиріння:

"Ми сподіваємося, що, застосувавши новий підхід до аналізу сканування мозку у великих наборах даних, ми зможемо пов'язати ці тонкі структурні зміни мозку із змінами в апетиті та створити повне розуміння ожиріння".

Нагадаємо, шкоди буде більше, ніж користі: які овочі небезпечно вживати щодня, перелік дієтологів.

Раніше повідомлялося, якщо не розрахували сили за столом: що робити при переїданні – цінні поради.

Також, його роблять "правильні" бджоли? Дідуся хитрість, як перевірити мед на натуральність.