Якось ще на початку серпня ми розповідали вам про те, що почали дозрівати ягоди малини, тому необхідно з відповідальністю підійти до догляду за кущами.

Були описані безліч корисних порад, включаючи очищення кущів від павутинних гнізд, спалення скрученого листя і сухих ягід, обрізання гілок з дрібним і жовтим листям і внесення мінерального підживлення.

Малина, скріншот: YouTube
Малина, скріншот: YouTube

Але зараз йтиметься про обробку смородини після збирання врожаю від усіляких хвороб та шкідників. Бо всі справжні садівники повинні знати просту істину — щонайменше три тижні рослини перебувають без будь-якого захисту, поки ви чекали збирання врожаю, нічим не обприскуючи кущі. Зробити це потрібно просто неодмінно.

Приготування варення зі смородини, скріншот: Youtube
Приготування варення зі смородини, скріншот: Youtube

Популярні новини зараз
Жахливий сморід та 112 км углиб: вчені знайшли "колодязь Пекла", якого бояться всі місцеві жителі - "Не бачили фільм "Спуск"" Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця
Показати ще

Для того щоб врятувати смородину від грибкових захворювань, слід використовувати фунгіцидні препарати, включаючи Топаз або Фундазол, або 1%-ний розчин бордоської рідини.

А ось на випадок, якщо з'явилися ознаки борошнистої роси або плямистості, пр. слід провести обробку через сім-десять днів після першої минулої. Або так, як зазначено в інструкції до того чи іншого препарату.

Нагадаємо, що сусіди кусатимуть лікті наступного року: як підготувати грядки до майбутнього врожаю.

Раніше ми повідомляли, що ваш сад перетвориться на ідеальне місце: три найкращі способи позбутися моху та лишайників.

Також стало відомо, що скоріше зробіть це, щоб не залишитися без урожаю цибулі: ознаки того, що її потрібно терміново збирати.