Часто городники, щоб не відставати від своїх сусідів, починають викопувати картоплю у серпні. Однак такий підхід вважається неправильним.

Досвідчені городники викопування картоплі у серпні вважають серйозною помилкою. Адже земля ще гаряча, і картопля димиться.

Молода картопля, скріншот
Молода картопля, скріншот

Якщо ви так зробите, то картопля швидко згниє, якщо її копати тоді, коли ґрунт досить теплий. Після збирання врожаю овочі починають виділяти тепло, утворюється конденсат і картопля мокріє, а згодом і загниє. В цьому випадку навіть не допоможе сухий льох.

Саме тому пізні сорти картоплі, призначені для зберігання, потрібно копати в середині чи наприкінці вересня, але аж ніяк не серпня. Наприкінці літа копають лише ранню картоплю, яку використовують для споживання одразу.

Популярні новини зараз
Від пекучого красеня не залишилося зі сліду: як через 18 років виглядає циган Міро із серіалу "Кармеліта" Гороскоп на жовтень-2023 для всіх знаків Зодіаку: повний крах Левів, неймовірна удача Водоліїв та метушня Овнів "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

Картопля, скріншот: Youtube
Картопля, скріншот: Youtube

Слід також пам'ятати, що перед тим, як копати картопляні плантації, обов'язково за 1 тиждень потрібно скосити бадилля. Така проста маніпуляція допоможе якісно дозріти картоплі у ґрунті. Крім того, зауважте, що картопляне бадилля не варто залишати на городі, адже разом з ним до весни може перезимувати фітофтор.

Вирощування картоплі, скріншот: YouTube
Вирощування картоплі, скріншот: YouTube

Нагадаємо, що сусіди кусатимуть лікті наступного року: як підготувати грядки до майбутнього врожаю.

Раніше ми повідомляли, що ваш сад перетвориться на ідеальне місце: три найкращі способи позбутися моху та лишайників.

Також стало відомо, що скоріше зробіть це, щоб не залишитися без урожаю цибулі: ознаки того, що її потрібно терміново збирати.