Серпень це найгарячша пора для дачників, адже вже потрібно збирати та закривати врожай овочів та фруктів. Деякі рослини виснажують грунт, а тому після збору необхідно засадити грядки певними рослинами, щоб покращити його якість.

Молода капуста. Фото Freepik
Молода капуста. Фото Freepik

Усі городники знають, що найбільше виснажують землю кабачки, капуста, соняшники, кукурудза. Тому важливо після їх збору покращити якість ґрунту для майбутнього гароного врожаю.

Зробити це допоможуть рослини-сидерати.

Сидерати (зелені добрива) – рослини, що вирощують з метою подальшого закладення в ґрунт для покращення його структури, збагачення азотом та пригнічення росту бур'янів.

Популярні новини зараз
Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Після розкладання коренів цих рослин у ґрунті утворюються канали, завдяки чому відновлюється його пориста структура.

Сидерати також захищають ґрунт від вимивання та вивітрювання.

Грядки полуниці, скріншот з відео
Грядки полуниці, скріншот з відео

Значно збагачують ґрунт азотом люпин, конюшина; фосфором та сіркою – масляна редька, ріпак, гірчиця; калієм – гречка та жито.

Сидерати із сімейства злакових пригнічують ріст бур'янів і добре розпушують ґрунт завдяки тому, що у цих рослин потужна коренева система.

Грядки, zelenasadyba.com.ua
Грядки, zelenasadyba.com.ua

Коли є потреба якнайшвидше виростити зелену масу для мульчі або компосту – виручить редька, вона швидко росте, дає потужну вегетативну масу.

Крім цього, редька та фацелія містять речовини, що запобігають поширенню шкідників, а гірчиця протидіє хвороботворним мікроорганізмам.

Зібравши цибулю, огірки, ранню капусту, кабачки, що виснажують грунт, слід посіяти гірчицю, люпин, віку, фацелію або озимий ріпак.

Грядки, скріншот: YouTube
Грядки, скріншот: YouTube

Варто пам'ятати про те, що не можна сіяти культури одного сімейства одна за одною, оскільки вони передають "родинні" хвороби.

Наприклад, капусту та буряк не можна висівати після ріпаку, гірчиці, олійної редьки.

Нагадаємо, що зберіть другий урожай до осені: секрети городників, які завалять льох овочами.

Раніше ми повідомляли, як у серпні прибрати з огірків гіркоту: цей настій подарує грядкам нове життя.

Також стало відомо, чи допоможе полум'я: найкращі способи позбутися за один раз від парші на картоплі.