Вірусна інфекція герпесу всім знайома - але що робити, якщо ця неприємна ситуація сталася раптово, а вже завтра у вас важлива зустріч?

Насамперед слід оглянути причини виникнення герпесу. Цей вірус живе в нашому організмі завжди, але в якийсь момент він може з'явитися у вигляді неприємних прищиків на губах чи слизовій оболонці. Таке явище може виникнути, якщо людина ослаблена імунітет після хвороби.

Українці. Фото: скрін youtube
Українці. Фото: скрін youtube

Що викликає пробудження герпесу насамперед низький імунітет; різка зміна температур – з холоду у жар чи навпаки; переохолодження; прийом ліків; хірургічні втручання; гормональні зміни; вагітність; психічні та фізіологічні зміни.

Після одужання герпес залишається в організмі, але не викликає дискомфорту. Тому слід докладніше розглянути прояви інфекції герпесу на губах, адже кожен у світі хоч раз страждав на цей вірус.

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування "Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

Усього існує чотири етапи - почервоніння і свербіж на місці, де ще не виявив себе герпес, далі йде запалення та поява прищика з рідиною, незабаром він лопається і розтікається рідина, що дає з'явитися виразці. Вже тут потрібно дотримуватись правил особистої гігієни, бо рідина якщо розтечеться, інфекція може поширитися.

Наприкінці герпес гоїться, захисний шар шкіри покриває виразку. Але дуже важливо не шкодити покрив.

Герпес, скріншот: Youtube
Герпес, скріншот: Youtube

Вилікувати цю вірусну інфекцію можна й у домашніх умовах. Якщо з'явилося почервоніння та свербіння – слід обробити уражене місце антисептиком. Завдяки цьому інфекція не зможе поширюватись. Також слід їсти продукти з вітаміном В та С, не переохолоджувати свій організм і більше гуляти, відпочивати.

Також підручні засоби, які завжди є у кожного будинку, допоможуть вилікувати цей вірус.

1. Зубна паста або рідина для полоскання ротової порожнини. Слід лише нанести пасту чи рідину на рану та протримати від 5 до 10 хвилин.
2. Часник. Він містить вітаміни C і D, а також ефірні олії. Часник є антибіотиком. Його потрібно покласти на рану, попередньо протерши часник. Тримати потрібно щонайменше 10 хвилин і цю процедуру повторюємо кілька разів.
3. Пакетик чаю. Потрібно змочити пакетик чаю теплою водою та протримати на ураженій зоні протягом 20 хвилин.
4. Сік цибулі. Потрібно взяти ватяний диск та змочити його в соку цибулі. Потім додати на рану, таким чином мікроби вмирають.
5. Сік алое. Працює так, як і сік цибулі. Завдяки ватному диску прикласти до ураженої ділянки та протримати кілька хвилин.
6. Мазь з календули та вазеліну. Щоб приготувати таку лікувальну мазь, потрібно в пропорціях 1:1 змішати вазелін та календулу. Наносити до 5 разів на день на уражену зону. Також можна використовувати як гігієнічну помаду.

Нагадаємо, якщо раптом напав "нічний жор": які продукти можна з'їсти перед сном без остраху набрати зайві кіло

Як повідомляв "Знай.uа", дієтологи розкрили секрет корисної піци: можна їсти і не бояться за фігуру та здоров'я

Знай.ua писав, не варто ризикувати: ці продукти краще не зберігати в холодильнику