Садівникам відомо, що смородинові кущі часом перестають плодоносити, якщо причини прибрати, то смородина знову ряснітиме плодами.

Смачна і корисна смородина потребує не тільки правильних добрив, а й вимагає особливого догляду. Якщо кущі перестають плодоносити, то дачникам слід знати про найпоширеніші проблеми. Чому смородина не плодоносить? Є три часті причини, пише Телеграм-канал "Садівник".

Чорна смородина, скріншот: YouTube
Чорна смородина, скріншот: YouTube

Якщо ви більше не отримуєте врожаю від смородини, можливо, припустилися однієї з найпоширеніших помилок.

Причина №1 – неправильне обрізання. Садівникам слід видаляти пагони у смородини після 5-7 років, як і пагони, які роблять кущ надто густим. Хворі, сухі та зламані гілки теж не шкодуйте.

Популярні новини зараз
"Бусифікації" кінець? Верховна Рада взялася за перевірку зловживань ТЦК Синоптики зробили прогноз погоди на кінець тижня – не для людей зі слабкими нервами Мінімальна пенсія у 2025 році: чи зростуть суми та як вона визначається Стаж, середня зарплата та мінімалка: які сюрпризи готує пенсійна система у 2025 році
Показати ще

Чорна смородина, скріншот: YouTube
Чорна смородина, скріншот: YouTube

Причина №2 – старіння кущів. Можливо, смородина перестала плодоносити не через ваші помилки. Пам’ятайте, що після 10-12 років життєвий цикл рослини завершується. З таким кущем треба попрощатися.

Причина №3 – мало води. Полив відіграє велике значення для вирощування смородини. У спеку одному кущі потрібно щонайменше 3 відра води за раз кожні 1,5 тижня.

Нагадаємо, ми писали, що у жодному разі не робіть це з ягодами при заморожуванні: помилки багатьох господарок псують запаси на зиму.

Як повідомляв "Знай.ua" як доглядати за кущем смородини, після збору врожаю: буде солодко "спати" і згадувати вас.

Також "Знай.ua" інформував, куркума та горілка - це не тобі, а для грядок: гаряче підживлення, яке завалить город огірками.