Залишився останній місяць літа, який ще подарує не один спекотний день. Багато хто любить засмагати на сонці, але іноді можна перестаратися та отримати опік.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк допомогти собі в домашніх умовах, і чого не можна робити за сонячного опіку, пояснила педіатр Дар'я Власенко в соцмережі Instagram.
Фахівець рекомендує уникати прямих сонячних випадків відразу ж як зрозуміли, що отримали опік. Найкраще піти в приміщення та охолодити шкіру. Для цього можна використовувати чистий рушник, змочений прохолодною водою.
Найкраще підібрати собі вільний одяг з м'яких тканин, який не "нервуватиме" уражену шкіру. Разом з тим, дуже важливо пити багато води, оскільки сонячний опік притягує рідину до поверхні шкіри і може призвести до зневоднення.
Полегшити болючі відчуття можна за допомогою прохолодного душу або ванни. Після водних процедур потрібно обережно протерти себе, але залишити трохи вологи на шкірі. Після цього рекомендується нанести зволожуючий крем.
При сонячному опіку в жодному разі не варто застосовувати "народні лайфгаки", наприклад, мазати уражені ділянки сметаною. Лікар зазначає, що нанесення жирного крему чи мазі може призвести до посилення болю, затримуючи тепло на шкірі.
Не варто лікувати опіки засобами, такими як бензокаїн – може піти подразнення шкіри та алергічна реакція. При дуже сильному болю можна прийняти парацетамол або ібупрофен внутрішньо.
Раніше портал Знай повідомляв, літня засмага залишиться з вами до самої зими: кілька корисних лайфхаків для шкіри.
Також наш портал інформував, можна злягти з температурою і навіть гірше: як правильно користуватися кондиціонером у спеку, щоб не захворіти.
Крім того, ми писали, 5 лайфгаків, які допоможуть пережити спеку: чому потрібно відмовитися від кави та який дезик вибрати.