Часто у складі народних рецептів добрив для грядок міститься попіл.

Адже городники радять використовувати його для підживлення культур. Однак тут дуже важливо використовувати його в міру, крім того, попіл повинен бути правильним. Про те, які помилки можуть зашкодити на ділянці, розповімо нижче.

Добриво з попелу, фото: prostoway.com
Добриво з попелу, фото: prostoway.com

Дві головні помилки з додаванням попелу, які можуть зашкодити рослинам:

1. Поєднання попелу та мінеральних добрив. Немає сенсу вносити попіл разом із мінеральними добривами. Адже внаслідок хімічної реакції швидко випаровується аміак.

У цій ситуації порушується баланс основних мікроелементів у ґрунті. Так що рослини страждатимуть від нестачі азоту. Запам'ятайте, що попіл не слід змішувати з фосфорними добривами, інакше рослини хворіють на хлороз.

Популярні новини зараз
ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100%
Показати ще

2. Неправильний вибір попелу для удобрення ґрунту. Багато городників палять чи не всі поспіль і невтомно удобрюють ділянку. Але забувають врахувати, що не весь попіл підходить рослинам. Наприклад, попіл від спалювання старого паркану, бочки зі сміттям, після шашликів аж ніяк не підходить як добрива.

Найкращим попелом для удобрення рослин на городі є результат після спалювання гілок молодих та старих дерев, а також дров м'яких та твердих порід дерев.

Грядки на дачі, скріншот: YouTube
Грядки на дачі, скріншот: YouTube

Нагадаємо, що і солодкі ягоди, і розкішна декорація: як правильно влітку обрізати виноград.

Раніше ми повідомляли, що помідори будуть червоні, як ніс на морозі: прискоріть дозрівання овочів, щоби швидше робити літні салати.

Також стало відомо, чому не можна поливати грядки вранці: поради городникам, які збережуть урожай.