Один із найприємніших моментів на своїй дачній ділянці чи городі – це особистий урожай свіжих овочів. Однак досвідчені городники знають, що врожай може опинитися в небезпеці, якщо поряд з томатною грядкою розташувати "неправильні" рослини.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПогані сусіди можуть негативно вплинути на зав'язь і піддавати рослини зараження хворобами та шкідниками.
Про те, що не можна садити поряд з помідорами, розповів один з українських блогерів, який ділиться дачними порадами в мережі YouTube.
Що не можна садити поряд із помідорами
Найгірше висаджувати поряд з томатами капусту – цвітну, броколі чи кольрабі, а також горох. Багато видів зелені краще розводити на різні кінці городу з цими плодами. Зокрема йдеться про кроп, фенхель і мелісу. Фенхель взагалі може уповільнити зростання багатьох городніх овочів.
Кукурудзу не варто висаджувати з південного боку від грядки з помідорами. Високі стебла будуть затуляти овочеві сонце, а його світло дуже важливе для гарного росту та повноцінного дозрівання плодів.
Натомість помідори можуть затуляти сонце баклажанам. До того ж, ці рослини страждають від однакових хвороб і шкідників, а значить вони можуть вразити одночасно обидві грядки.
Так само картопля здатна заразити кущі колорадськими жуками.
"Добрі" сусіди помідорів
Усі бобові, крім гороху, добре вживаються з помідорами. Особливо це стосується кучерявої і кущової квасолі, а також нуту.
Листові овочі, такі як салати, рукола, шпинат, щавель, а також селера нічим не завадять помідорам під час росту та дозрівання.
З овочевих культур хорошими сусідами стануть редиска, морква, пастернак та буряк. Також можна садити поряд з помідорами гарбуза та сквоші.
Огірки стануть чудовими сусідами для червоних плодів не лише у салаті, а й на городі. Ці рослини взаємно відлякують одна від одної шкідників.
Такі пряні трави, як чебрець, чабер, шавлія, материнка, орегано та базилік, нічим не завадять помідорам. А спаржа, зелена цибуля та часник то й взагалі не допустять до овоча шкідників.
Нагадаємо, як використовувати картопляні очищення на городі: урожай буде багатим та якісним.
Раніше повідомлялося, що найкраща хитрість городника: як покращити врожай за допомогою йоду, розсада це любить.
Також, зелень її любить, а шкідники – бояться: як із кавової гущі зробити універсальне добриво.