Батьки повинні уважно стежити за харчуванням дітей. Деякі продукти мають вікові обмеження. На цей раз педіатр розповів, коли малюкові можна давати какао та шоколад, а також чи може це нашкодити його здоров'ю.

Педіатр із Харкова Дар'я Власенко повідомила, що від виробів із какао та шоколаду краще утриматися дітям до 2 років, оскільки в них є кофеїн та цукор. У той же час, мінімальна кількість цих продуктів після першого дня народження дитини цілком безпечні.

Діти розмалювали стіни, domopravitelnitsa
Діти розмалювали стіни, domopravitelnitsa

Також лікарка попередила, що шоколад і какао не несуть жодної користі дитячому організму через вміст кофеїну та інших стимуляторів, таких як теобромін. Вони впливають на розвиток та нервову систему малюка.

Кофеїн при надлишку здатний зменшити апетит, викликати нервове збудження, вплинути на сон та посилити рефлюкс. Немовлята більш чутливі до кофеїну, ніж старші діти та дорослі. Крім цього, ця речовина перешкоджає засвоєнню кальцію.

Кофеїн від 100 мг до 400 мг провокує нервозність, нервове збудження та метушливість. У чорному шоколаді близько 19 мг кофеїну на 45 г, а молочному - 9 мг кофеїну на 45 г. У білому шоколаді немає кофеїну, оскільки його роблять із какао-олії. Не варто забувати про вміст цукру, споживання якого в молодому віці потрібно ретельно контролювати.

Домашній шоколад, скріншот: Youtube
Домашній шоколад, скріншот: Youtube

Популярні новини зараз
Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати
Показати ще

Нагадаємо, як позбутися "рятувального кола" на животику і нормально схуднути: "Є причини"

Раніше ми писали про те, що жодної хімії і мінімум зусиль: як за лічені хвилини відмити навіть саму запущену мікрохвильову піч