Дослідники з'ясували, які фрукти та овочі можуть стати ефективною профілактикою цукрового діабету. Які продукти не стануть зайвими у раціоні, розповідає інформаційний портал Study Finds.

Деякі фрукти та овочі містять пігменти, які можуть знизити ризик діабету, впливаючи на енергетичний обмін, мікробіот кишечника та запалення. Як показали дослідження, особливо ефективні продукти, що містять ацильований антоціан. До таких входять фіолетова картопля, редиска, фіолетова морква і червона капуста.

Фіолетова морква. Фото: скрін youtube
Фіолетова морква. Фото: скрін youtube

За словами дослідників, генотип рослини визначає, які антоціани воно містить. Так, у фіолетових овочах, особливо в картоплі, найбільше ацильованих антоціанів.

Фіолетова картопля. Фото: скрін youtube
Фіолетова картопля. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Євген Кошовий із "Квартал 95" зізнався, чи попередив його Зеленський про війну: "Кілька разів перекидали йому..." Українська ППО знайшла "протиотруту" від іранських "Шахедів", у Залужного заспокоїли населення: "За ними полюють" Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

В той самий час чорниця і шовковиця містять неацильовані антоціани, які гірше освоюються організмом, але мають не менш корисні властивості. Зокрема, ці плоди позитивно впливають на кишечник, регулюють метаболізм глюкози та ліпідів, а це також відіграє важливу роль у зниженні ризику розвитку у людини цукрового діабету.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, які продукти не можна їсти в стані сп'яніння: улюблені закуски стають небезпечними для здоров'я.

Також наш портал інформував, що потрібно їсти, щоб отримувати гормони щастя: список нехитрих продуктів, щоб життя стало на радість.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, найефективніші продукти-антидепресанти: що потрібно їсти, щоб покращити натрій і мислити позитивно.