Для наших читачів, які вже з нетерпінням чекають на весняний сезон, щоб скоріше приїхати на дачу або свій улюблений город, є цікава пропозиція. Давайте розберемося з такою пропозицією – зробити добрива з бананових шкірок.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами досвідчених садівників, бананова шкірка - це справжнє джерело корисних речовин та елементів. Однак її прийнято викидати, не замислюючись. Ці шкірки можуть стати гарним добривом для кімнатних квітів та городніх рослин.
Про це лайфхаку стало відомо завдяки відомому агроблогеру, який публікує свої поради у YouTube.
Висушена і розтерта в порошок бананова шкірка довго зберігається і є добре збалансованим підживленням. Для сушіння підходять шкірки без чорних плям та інших недоліків. Мікрохвильова піч для висушування не підходить.
Компост із бананових шкурок
Відмінно підходить для цибулинних та інших рослин. Компостування в домашніх умовах досить клопіткий процес, але в кінці виходить одне з найкращих добрив для квітів. Компостну купу можна організувати у звичайному металевому або пластиковому відрі.
Порядок компостування наступний: бананові шкірки та родючу землю (1:1) ретельно перемішують у відрі; У компост додають ЕМ-препарат; Через 4 тижні суміш ретельно перемішують та знову заправляють ЕМ-препаратом; Через 6-8 тижнів буде готовий жирний чорний компост, збагачений ефективними мікроорганізмами.
Як найкраще застосувати тропічний фрукт як добрива:
- бананові шкірки додають у лунки перед посадкою помідорів, папоротей і троянд на садовій ділянці.
- фіалки можна поливати банановим настоєм кожні 2 тижні (2 шкірки залити 1 л кип'яченої води кімнатної температури, настоювати тиждень).
- Білою стороною бананової оболонки можна протирати листя декоративних рослин з обох боків. Вони стануть гладкими та блискучими.
- для посилення ефекту в банановий настій можна додати завареного зеленого чаю.
- добрим добривом стане суміш порошку з висушеної бананової шкірки і висушених грон винограду.
- дуже люблять бананові підгодівлі цикламен та бегонія.
- сухі бананові шкірки можна збирати та зберігати протягом осені та зими, а навесні застосовувати як мульчуючий матеріал для городу.
Нагадаємо, не чекайте до березня: городникам розповіли, які культури треба висадити вже зараз, щоби не втратити врожай.
Раніше повідомлялося, ці домашні рослини отруять вашого кота: до яких вазончиків Мурчик краще не наближатися.
Також, українцям пояснили, чому ціна на овочі й надалі зростатиме: "На 25%".