Це серія з 12 карт в атласі "Цікава географія: гумористичні схеми різних країн, включаючи введення і супровідний опис від Алефа." ("Geographical fun: being humourous outlines of various countries, with an introduction and descriptive lines by Aleph").
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ це складно повірити, проте ці дошкульні сатиричні карикатури намалювала 14-річна британська дівчинка Ліліан Ланкастер (повне ім'я Eliza Jane), яка народилася в 1852 році в Лондоні.
Дівчинка втратила батька, коли їй не виповнилося й 4-х років. Овдовіла мама змушена була багато і важко працювати. Через це Ліліан багато часу проводила в родині заможних родичів. Там Еліза Джейн познайомилася з доктором Вільямом Харві (Harvey William), який пізніше опублікував малюнки-карти талановитої дівчинки, супроводивши картинки своїми текстами під псевдонімом Aleph.
Так в 1860-ті в Лондоні була опублікована серія гумористичних антропоморфних карт європейських країн. У виданні вказувалося, що автор скетчів - підліток, однак зміст і вид карт змушують сумніватися в цьому.
Відомо також, що юна Ліліан намалювала ці забавні карти, щоб розважити свого хворого брата, який лежав у ліжку.
Пізніше Ліліан зробила кар'єру на сцені. Вона показувала пантоміму, була комічної актрисою, співачкою. Також на сцені мюзик-холу вона малювала аудиторію. Дослідження про життя Ліліан опубліковано тут.
Росія.
Данія.
Голландія і Бельгія.
Німеччина.
Пруссія. образах Фрідріха Вільгельма і Бісмарка.
Італія. Революціонер.
Франція. Леді з гачкуватим носом представляє прекрасну Францію.Імператриця кухарів, моди і танцю.
Ірландія. В образі селянок.
Шотландія. Країна зображена у вигляді галантного волинщика, який бореться з негодою.
Англія. Королева Вікторія в образі Афіни.
Уельс. Оуайн Гліндур (1349/1359 -ок. 1416) - останній валлієць, що носив титул принца Уельського.
Як повідомляв портал "Знай.uа", дослідники зробили незвичайну знахідку в австрійському середньовічному замку під назвою Ленгберг, який знаходиться у Східному Тиролі.
Також "Знай.uа" писав, опублікували дивовижний старовинний посібник, як битися з жінками. Який випустив в 1467 році німецький майстер фехтування Ганс Тальхоффер. Ця інструкція з судових поєдинків.