Перші згадки про курорт Трускавець відноситься до 1469 року. Історичні та археологічні знахідки (римський бойовий чекан, який датується IV століттям нашої ери), свідчать про те, що Трускавець міг бути ареною бойових дій готів разом з Прикарпатськими племенами на чолі з карпами — з одного боку, і легіонами Римської імперії — з іншого.

Знімки унікального українського курорту 1920-х років опублікував інформаційний портал Gazeta.ua.

Відомо, що шляхтичами-власниками трускавецького маєтку в 1462 році були брати Іван і Станіслав Коритко. Близько 1518 року місто входить до складу Дрогобицького староства.

У 1772 році, після першого поділу Польщі, Трускавець став власністю австрійського імператора.

Популярні новини зараз
ПФУ скасовує українцям пільгові пенсії: виплат можуть позбавити всього через одну помилку "Всюди була кров": дівчині "відрізало" п'яту точку через нещасний випадок на човні, а той самий м'яз просто зник Українцям виплачують щомісяця по 2800 гривень: хто має право на допомогу Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів
Показати ще

Курорт заснували в 1827-м. Тоді побудували 8 ванн для мінеральної води. Перші хімічні аналізи води "Нафтуся" зробив у 1835-1836 роках львівський фармацевт Теодор Торосевич. Він обґрунтував її використання з лікувальною метою.

Після того інженер Юзеф Вичиньски орендував місцевість і побудував ресторан, упорядкував центр міста і парк.

Він ініціював будівництво таких вілл відпочинку: "Гражина", "Яніна", "Марія", "Софія", "Олена", "Світязянка", "Моя", "Саріуш", "Під Білим Орлом", "Під Матір'ю Божою".

У цей час активно розростається інфраструктура, будується нова водолікарня, прокладається об'їзна дорога. Важливим кроком було будівництво нового вокзалу в 1912 році.

З тих пір Трускавець мав залізничне сполучення з Віднем, Краковом, Познанню, Прагою, Варшавою та Берліном.

Тоді ж з'явилася перша наукова стаття про вплив трускавецьких мінеральних вод на людський організм. Були побудовані бальнео - і торфо-лікарні.

У 1920-1930-х курорт Трускавець на Львівщині був у всіх туристичних путівниках Польщі. Він входив у число кращих європейських лікувальних установ.

Якщо у 1923 році тут було 6080 відпочиваючих, то вже в 1927 році кількість гостей різко зросла — до 12 633 осіб.

У 1931 році курорт відвідало 14 659 осіб, а сезон 1933 року позначився великою для свого часу цифрою в 17 000 відпочиваючих.

Нагадаємо, колись найбільшим в Карпатах було озеро Шибене. У мережі показали старовинні знімки.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у мережу злили казкові 100-літні знімки вулиць Києва.

Також "Знай.uа" писав, історію старовинних замків України, про яких мало хто знає.