В суботу, 26 січня, у Музеї Брайтона (Великобританія) відкрили дивну виставку, присвячену обличчям стародавніх людей. Вони наче ожили і розповіли нам про минуле.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТалановитий судмедексперт зі Швеції Оскар Нільссон (Oscar Nilsson) створив погруддя представлені на виставці. Про виконану роботу він розповів виданню Live Science.
Як розповів Нільссон, на відтворення облич в нього пішли сотні годин. Він використав всю доступну інформацію: деталі черепів, результати аналізів ДНК, радіовуглецевого датування і багато іншого.
З кожною головою він працював окремо. Спершу роздруковував на 3D-принтері копію черепа, а потім, після вивчення всіх доступних даних, починав наносити м'язи.
Реконструктор повідомив, що використовував силікон і протези очей, але ці матеріали служили суворому підходу, при якому він йшов поступово, відновлюючи кожний м'яз обличчя.
Першим, чиє обличчя було відтворено – стало обличчя жінки-неандертальця, що жила на території Гібралтару.
Другим отримав нове життя чоловік кроманьйонець із Франції. В його генах знайшли ознаки темної шкіри. Кроманьйонці жили в області сучасної Європи і могли населяти південне узбережжя Англії.
Там жила жінка, вік останків якої оцінюють в 5500 тисяч років. Її шкіра теж мала смаглявий відтінок про це говорять генетичні особливості її сучасників, які жили в тому ж ареалі.
Таким був створений представник залізного століття. Нільссон стверджує, що форма черепа чоловіка говорить про те, що він володів гарними рисами обличчя, але мав широкі проміжки між зубами — стан, відомий як діастема.
Далі пішли останки жінки, яка жила приблизно в 250 році нашої ери. Очевидно, що вона займалася важкою працею. Її хребет має сліди грижі Шморля. Але що вражає, так це цвях у її потилиці.
І останнім став чоловік англосаксонського періоду.
Як повідомляв портал "Знай.uа", поблизу покинутого будинку знайшли скелет людини.
Також "Знай.uа" писав, антропологи показали, як виглядав стародавній кроманьйонець.