Нещодавнє дослідження вчених показало, що 3000 років тому стародавні перси розрізняли три типи людей. Таку заяву зробив професор Меган Сифареллі з Манхеттенвілльского коледжу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВін стверджує, що вже в той далекий час трансгендерність була досить поширена.
До такої думки вчений прийшов після ретельного вивчення знаменитого поховання так званих Коханців з Хансалу. Знайдених археологами в 1976 році.
Ця пара знайдена при розкопках поселення тьоппе Хасанлу на північному заході Ірану. Вік - близько 800 року до нашої ери, ранній залізний вік.
Раніше вважалося, що скелети, які цілуються належать чоловікові і жінці.
Вчені дізналися, що чоловічий скелет належить юнакові 19-22 років у чудовому фізичному стані. А ось з жіночим все виявилося непросто.
На ньому добре видно перші ознаки фізичного старіння: деякий знос суглобів і хребта, наявність зубів мудрості і помітна стертість емалі зубів (при їх здоров'ї в цілому). Вік оцінюється в діапазоні від 30 до 35 років.
Деякі висували теорію, що це могла бути мати юнака, але останній аналіз показав — останки в похованні тільки чоловічі.
Багато джерел вказують і на те, що в Стародавній Персії процвітало мужолозтво. Для персів одностатеві стосунки були нормою. Деякі історики говорять, що любов до молодих юнаків і хлопчиків передалася персам від греків, з якими вони воювали.
Побічно висновки професора підтверджують й інші поховання того ж регіону. Приблизно в 20% курганів знайдено і жіночі і чоловічі ритуальні предмети поховання.
А значить, стародавні перси розрізняли як мінімум три типи людей: чоловіків, жінок і третю стать.
Про вдачі і звичаї стародавніх персів відомо з творів народів, які жили поряд з ними. Крім могутнього зросту і фізичної розвиненості, перси мали волю, загартованість у боротьбі з суворим кліматом і небезпеками кочового життя в горах і степах.
Древнім персам дозволялося мати багато дружин, а також наложниць, одружитися на близьких родичках, наприклад на племінницях і єдинокровних сестер.
Як повідомляв портал "Знай.uа", сексуальне життя Древнього Риму відоме нам в основному з фільмів, але все далеко не так, як у фільмах. Яким було насправді їх інтимне життя, давайте дізнаємося.
Також "Знай.uа" писав, питання гендерної рівності стосується не лише справедливості в суспільстві, але також і турботи про здоров'я. Як заявили фахівці, сексизм негативно позначається на психіці і фізичному стані жіночої половини людства.