Хочете випити в 17-18 столітті? Тоді вам потрібно дізнатися, чим відрізняється шинок від наливайки і скільки брати з собою грошей. Український журналіст і письменник Сергій Карюк розповів про це.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВИГЛЯД
Шинок від звичайних хат відрізнявся формою — подовженою за рахунок довгої світлиці, заставленої столами. Замість печі, всередині стоїть прилавок (шинквас). За ним на полицях - великі пляшки (сулії), графіни, посуд.
Шинки зустрічалися не тільки в населених пунктах, але біля перехрестя, перевозів або просто посеред степу. Голодним не залишишся - були б гроші.
ЩО ЇСТИ
ЩО ПИТИ
Тут вибір широкий: фруктові наливки, медовуха, вино, квас. Найпопулярнішими були пиво і горілка.
Були і коктейлі, наприклад, варенуха. У горщик з сухофруктами наливають горілку, додають мед і прянощі. Такий горщик ставили у піч на 12 годин, після чого горілка втрачала алкогольний запах.
ЯК РОЗВАЖАТИСЯ
Шинок - це центр нічного життя села, тому якщо прийти туди ввечері можна поринути у жваву, веселу атмосферу.
У шинках також процвітала проституція, для якої в закладах навіть були спеціальні "нумера". Правда, п'яним клієнтам потрібно було тримати вухо гостро: повії часто їх обкрадали.
СКІЛЬКИ ПЛАТИТИ
Річний бюджет селянської родини кінця 18 століття - близько 25 рублів. А на 1 рубль можна було купити в шинку: 4 літри горілки, 16 кг риби або свинини, і погуляти величезною компанією. Шинкарі також з радістю приймали замість грошей одяг, тому пропити можна було останню сорочку.
Нагадаємо, науковці розкрили головну таємницю єгипетського жерця.
Раніше Знай.ua повідомляв, цікаві факти про українські хати.
Також Знай.ua писав, якими були мода, побут і розваги етруської цивілізації.