Вчені з Великобританії провели масштабне дослідження, в результаті якого довели, що наш сон сильно відрізняється від сну стародавніх людей. Наукові фахівці розповіли кому спитися "солодше".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак з'ясувалося, що відмінність сну стародавніх людей від сучасних, було пов'язане з образом життя того далекого часу, в якому жили перші люди.
В результаті досліджень вчені прийшли до висновку, що сон первісних людей своєю тривалістю не відрізнявся від сну сучасних жителів мегаполісу, а іноді був і коротше - в середньому 6,5 годин на добу.
Єдина істотна відмінність між стародавніми людьми і сучасними - перші майже не страждали від безсоння. Лише 1,5−2,5% мисливців-збирачів не могли заснути вночі частіше, ніж один раз у рік.
Більшість наших предків практикувало переривчастий сон, або, як правильно його назвати, — сегментований.
Дана міра була просто необхідною для того, щоб вчасно убезпечити себе від можливих загроз.
За словами вчених, в тих умовах, в яких вони жили — тривалий сон був просто неможливим, так як він ставив під загрозу їх життя. До речі, є версія, що перша соціальна взаємодія між людьми виникла саме через те, що їм необхідно було домовитися між собою спати по черзі, щоб бути впевненим у безпеці завжди.
Тож, як показало це дослідження — такий спосіб нічного відпочинку зовсім не чужа людському організму, оскільки раніше саме його активно використовували. Але нинішні умови життя дозволяють нам не спати фрагментовано, як дикуни, а мати повноцінний здоровий сон. Тільки його можна вважати корисним сучасному поколінню.
Як повідомляв портал "Знай.uа", антропологи відтворили грудну клітку наших предків і дізналися, що ми уявляли їх собі неправильно.