До осені багато городників готуються до збирання врожаю, але, як з'ясувалося, ще можна висадити дещо на ділянці.

І зараз піде про озимий часник, він висаджується саме восени і ми розповімо вам основні правила, щоб ви були задоволені врожаєм.

Щоб зібрати добрий урожай, необхідно вибрати підходящі дні для посадки. Місячний календар надає цінні вказівки для визначення найбільш сприятливих періодів для висадки озимого часнику у вересні та жовтні 2023 року.

Часник, фото: Знай.ua
Часник, фото: Знай.ua

Підготовка до посадки озимого часнику

Перед тим, як розпочати посадку, слід забезпечити хорошу підготовку ґрунту та самих зубчиків часнику. Процес починається з обробки посадкового матеріалу розчином марганцівки чи тираму. Це допомагає запобігти росту хвороб та підвищити стійкість рослин.

Популярні новини зараз
Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає "Київводоканал" дав споживачам кілька тижнів: якщо встановлено лічильник, зробіть це У YASNO повернули українцям світло по 2,64 грн за кВт: але при цьому встановили ліміти - важливі подробиці Чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься у ціні через зростання тарифів і валютного курсу
Показати ще

Вибір часу для посадки

Один із ключових факторів для успішної посадки озимого часнику – це вибір правильного часу. Важливо орієнтуватися на погодні умови у вашому регіоні, а саме на наближення перших заморозків.

Посадку слід провести за три тижні до очікуваних заморозків, щоб рослини мали час добре пустити коріння і зміцнитися перед настанням зими.

Часник, скріншот: YouTube
Часник, скріншот: YouTube

Сприятливі дні для посадки озимого часнику у вересні 2023 року

Огородники часто орієнтуються на місячний календар, щоб вибрати найбільш підходящі дні. У вересні 2023 року сприятливими днями для посадки озимого часнику будуть такі:

4, 5, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 вересня.

Не рекомендується проводити посадку в дні молодика та повного місяця, такі як 14, 15, 16 та 29 вересня, оскільки це може негативно вплинути на розвиток рослин.

Часник. Фото: Youtube
Часник. Фото: Youtube

Сприятливі дні для посадки озимого часнику в жовтні 2023 року

У жовтні 2023 року починається посадка не тільки часнику, а й інших овочів, таких як морква, буряк та редис. Знову ж таки, для визначення відповідних днів, можна звернутися до місячного календаря. Цього місяця сприятливими днями для посадки озимого часнику будуть:

1, 2, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 29, 30 жовтня.

Аналогічно з вереснем, слід уникати днів повного місяця, таких як 13, 14, 15 і 28 жовтня.

Вирощування часнику, скріншот: YouTube
Вирощування часнику, скріншот: YouTube

Хорошими попередниками для озимого часнику будуть помідори, капуста, гарбуз і баклажани, тому враховуйте це при плануванні городу. Висаджуйте часник у місці, освітленому сонцем, щоб забезпечити гарне зростання та розвиток рослин. Уникайте близького розташування кущів та дерев, які можуть створювати тінь. А також розберіть головки часнику на зубчики перед посадкою – це допоможе рослинам легше вкоренитися.

Нагадаємо, прощавай, осіння депресія: що можна посадити на городі у вересні, і це не лише кріп.

Раніше ми повідомляли, що потрібно зробити на ділянці у вересні: 6 обов'язкових справ.