Буває прикро, коли купуєш абонемент у спортивний клуб (завдяки строкатій рекламі з гарними тілами), але так і не вдається прибути до пункту призначення. Або взагалі - качати кілька місяців прес, але потім перегоряєте. Зізнайтеся, таке буває.

Однак повернутися до активних тренувань не так вже й складно. На допомогу поспішають вчені із США.

Фахівці спробували зрозуміти, чому люди так швидко згасають мотивацію до спорту, і що з цим можна зробити.

Скрін відео YouTube спортзал
Скрін відео YouTube спортзал

Вчені вивчили поведінку понад 60 тисяч людей – як часто та наскільки ефективно вони відвідують тренажерний зал. Експеримент проводився чотири тижні.

Популярні новини зараз
Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор "Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ Зростання тарифів на 50%: українцям назвали дату, коли прийдуть нові платіжки за світло та газ Від каменя більше користі: українцям показали, що буде, якщо заряджати телефон "чужим" дротом
Показати ще

Дослідники перевірили 53 різних програм тренувань та переглянули, наскільки добре вони взаємодіють один з одним, а також порівняли їх результати з результатами контрольної групи.

Спортзал, скріншот: YouTube
Спортзал, скріншот: YouTube

В результаті вони з'ясували, що таки існує чарівна пігулка від лінощів, і навіть не одна, а чотири.

Плануйте тренування

Людині важче відмовитися від тренування, якщо вона запланована. Заздалегідь визначте дні, коли зручно займатися, та запишіть тренування до списку справ на день.

Зберіть сумку, підготуйте пляшку з водою, не забудьте взяти бездротові навушники. Будь-яка підготовка добре позначається на мотивації та значно економить час.

Спортзал, скріншот: YouTube
Спортзал, скріншот: YouTube

Поставте згадку на телефон

Поставте нагадування на телефон, щоб у вирі справ не забути про тренування. Людина з більшою радістю піде тягати штангу та підкорювати бігову доріжку, якщо за півгодини-годину до заняття вона отримала повідомлення.

Винагороджуйте себе

Бажано, звичайно, не піцею, а чим корисніше, щоб не зникнув ефект від занять. У дослідженні йдеться про стимули, запропоновані електронними фітнес-програмами.

Наприклад, коли після занять зараховували бали на Amazon на суму $0,22, частота відвідувань збільшувалася на 9%. Уявіть, навіть така незначна винагорода допомагає людям частіше повертатися у спорт.

Вибір напряму

Згідно з дослідженням, якщо людина знає, що її вправи модні, то вона з великим бажанням йде на тренування. Вчені розповідали відвідувачам про популярні вправи – і відвідуваність тренажерного залу збільшилась на 24%.

Нагадаємо, просто і швидко: як назавжди прибрати запах із холодильника.

Раніше повідомлялося, цей лайфхак знадобиться кожній господині: як відпрати рушники від неприємного запаху.

Також, сезон застуд не за горами: фахівці назвали "суперпродукти", що підвищують імунітет.