З самого дитинства ми чуємо про користь шипшини, адже ще наші бабусі збирали ягоди, сушили та заварювали корисний вітамінний чай.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНині ж сучасна молодь звикла до різних харчових добавок для поповнення відсутніх вітамінів. А цих вітамінів дуже не вистачає, тому що ритм життя багатьох людей не дозволяє їм своєчасно і повноцінно харчуватися.
Але повернемося до нашої шипшини, яку все ж таки рекомендовано включити до свого раціону, адже це криниця корисних речовин.
Шипшина має у собі величезний запас вітамінів. Найбільше містить вітамін С, показник у 50 разів перевищує вміст цього вітаміну у лимоні.
Також шипшина містить дубильні речовини, пектин, фосфор, магній, кальцій, органічні кислоти та ін. Всі ці речовини неймовірно корисні для людського організму.
Відвар із шипшини сприятливо впливає на органи ШКТ, до того ж у ньому є сечогінна властивість. Його часто застосовують за наявності багатьох захворювань та як профілактика.
Дві жмені ягід шипшини потрібно залити 1/2 літри окропу, залишити в термосі на ніч. Зробіть проціджує і приймайте. Можна додати цукор чи краще мед. Приймати до їди за 30 хвилин.
Зазначимо, для того, щоб шипшина була найбільш ефективна, рекомендується, щоб вона була зібрана до перших заморозків. Адже навіть незначне перебування ягід на морозі повністю позбавляє їх лікарських властивостей. Саме тому шипшина краще не заморожувати, а висушувати. Зберігати його в такому вигляді можна 2 роки - весь цей час в ньому зберігаються цілющі властивості.
Нагадаємо, що улюблена каша і не тільки: які продукти корисно вживати людям із підвищеним тиском.
Раніше ми повідомляли, що від карієсу, грибка та навіть облисіння: лікувальні властивості часнику, про які ми не підозрювали.