Рослини, що ростуть поряд на грядці, здатні впливати одна на одну. І часто такий вплив негативний, тому слід уважно дотримуватись правил сусідства на городі.

Наприклад, у часнику виділяються особливі речовини-фунгіциди, що мають протигрибкову та відлякувальну властивість. Крім того, рослина виділяє речовину під назвою фітонцид, що знищує патогенні бактерії. Відповідно, він захищає сусідів, що ростуть поруч з ним, від численних грибкових і бактеріальних хвороб, а відлякує комах.

Грядки часнику, кадр з відео
Грядки часнику, кадр з відео

За всіх позитивних властивостей, недоліком часнику є те, що він може відлякати і необхідні деяким рослинам бактерії, без яких ті не зможуть добре розвиватися.

Які рослини є найкращими сусідами для часнику?

1. Томати. Часник оберігає їх від кліща та білокрилки, сприяє зменшенню розвитку фітофторозу та іржі. Своє. низкою помідори сприяють розвитку часнику, не дозволяючи йому заразитися паршою. Однак висаджувати їх поспіль протягом двох років на тому самому місці не варто.

Популярні новини зараз
Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго Що потрібно знати при покупці курячих яєць: прості правила, щоб не злягти з отруєнням
Показати ще

2. Капуста. Часник із своїми фунгіцидами їй необхідний у поєднаних посадках. Капуста, захищена від равликів, мошок і гусениць, зміцнює свій імунітет, формуючи щільні, великі та соковиті качани.

3. Огірки. Часник захищає їх грибкових захворювань та комах. Висаджувати часник потрібно в безпосередній близькості до огірків, але не впереміш із ними.

морква, скріншот з відео
морква, скріншот з відео

4. Морква. Часник врятує її від морквяної мухи, попелиці та листоблошки. Розсаджувати овочі рекомендується на сусідні грядки, уникаючи тісного сусідства.

5. Картопля. Часник може дати відсіч одним із найнебезпечніших ворогів картоплі – фітофтору та колорадському жуку. Його радять розсаджувати саме між рядами.

6. Зелень. Прекрасно уживаються з часником петрушка, шпинат, кріп, щавель та інша садова зелень. Вони допомагають один одному набирати зелену масу, соковитість, вітамінну складову та яскравість.

Петрушка, скріншот: YouTube
Петрушка, скріншот: YouTube

Нагадаємо, що зберете ягоди дуже швидко: як правильно підв'язувати малину - секрети вмілих городників, про які всі мовчать.

Раніше ми повідомляли, що коробочка встигла, що далі? Правила ідеального збирання часнику, дати та особливості.