Незабаром почнеться сезон малини, і багато дачників почали готуватися до збирання врожаю. Однак буває так, що різні хвороби кущів все псують, і на місці ягід нічого немає.

Як розпізнати проблему та які є методи боротьби з ними.

Вирощування малини, Щоденник дачника / Телеграм
Вирощування малини, Щоденник дачника / Телеграм

Це той кущ, який, мабуть, росте на кожній садовій ділянці. Висаджуючи цю культуру, всі чекають на великий врожай, який радуватиме десятки років.

Однак, так відбувається не завжди, і як виявилося, малина також має властивість хворіти.

Популярні новини зараз
В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

малина, скріншот з відео
малина, скріншот з відео

Карбонатний хлороз, кучерявість, мозаїка, дідімелла, сіра гнилизна — чого тільки не зустрінеш у малиннику. Необхідно вміти відразу розпізнати проблему, адже є різні методики її вирішення.

Вирощування малини, кадр з відео
Вирощування малини, кадр з відео

Карбонатний хлороз - виникає через те, що вид пошти утримує залізо в тій формі, яка неприпустима для рослин. Для вирішення проблеми потрібно поліпшити повітро- і водопроникність важких грунтів, а також стежити за рівномірністю поливів.

Дідімелла – поширюється хвороба через заражені саджанці. Потрібно не допустити загущення посадок, і вчасно видаляти пагони, що відплодоносили. Для профілактики можна проводити обприскування 1% сумішшю бордоської рідини.

Малина / фото: Unsplash
Малина / фото: Unsplash

Мозаїка - вірусне захворювання, яке передається попелицею і з посадковим матеріалом. На жаль, це ніяк не лікується, і на листі починають виявлятися мармурові малюнки. Ягоди ростуть несмачними.

Вертицильозне в'янення . Гриб здатний вразити коріння рослини, і поширитися судинною системою. У результаті все починає загнивати і засихати. Все це потрібно вчасно видаляти (разом із земляною грудкою) і спалювати загиблі кущі. При масовому ураженні проливати під корінь 0,2% розчином фундазолу.

Плями кістянки - вид розладу ягід малини, який ще називають "опіком". Зустрічається на верхівках пагонів, які відкриті для сонця.

Малина, фото: Pixabay
Малина, фото: Pixabay

Дістайте новорічні іграшки, щоб врятувати врожай: небанальні способи захиститися від птахів.

Раніше ми повідомляли про потужне добриво з кропиви для швидкого росту квітів, чагарників, овочів та винограду: потрібні лише дріжджі.