Виявляється, чистотіл, який росте буквально в кожному дворі, можна ефективно використовувати не тільки для "лікування" бородавок, а й як добрива від хвороб та шкідників.

Чистотіл доцільно сіяти перед висадкою цінних цибулинних культур. А наприкінці серпня фахівці радять загортати його зелену масу у ґрунт.

Про це розповів один із українських блогерів-городників, який постійно ділиться свіжими порадами у мережі YouTube.

Добриво з кульбаб та чистотілу, скріншот: YouTube
Добриво з кульбаб та чистотілу, скріншот: YouTube

Проти шкідників на квітах можна використовувати свіжий настій чистотілу, який є дуже ефективним і дієвим. Для цього чотири рослини викопують з коренем, подрібнюють та заливають 10 л води. Потрібно почекати лише 15 хвилин, щоб рідина стала коричневою, і вже можна поливати квіти.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

Добриво з кульбаб та чистотілу, скріншот: YouTube
Добриво з кульбаб та чистотілу, скріншот: YouTube

Навіть якщо полити таким настоєм квіти один раз, їхній вигляд значно покращиться. Особливо якщо раніше рослини страждали від навали шкідників. Приміром, попелиця не лише обсипається з листя, а й її нові колонії ще довгий час не з'являтимуться.

Як готувати чистотіл для добрива

Заготовляти починають у травні-червні, коли рослина цвіте. Сушити необхідно у тіні, а зберігати у паперових пакетах. Його можна використовувати для знезараження ґрунту перед висаджуванням і після викопування цибулинних.

Як використовувати настій чистотілу для знезараження цибулин квітів та городних культур? На 10 літрів води беруть 300 г висушеної трави, настоюють дві доби, а потім витримують у цьому настої цибулини гладіолусів, тюльпанів тощо. протягом 2 годин. Далі цибулини потрібно підсушити та висадити в ґрунт.

Коли цибулини викопуєте, їх знову можна обробити настоєм із чистотілу. На 10 літрів води беруть 150 г сухої трави, настоюють дві доби. Замочують цибулини протягом півгодини та просушують перед зберіганням.

Чистотіл як добриво: для чого

Якщо обробляти настоєм із чистотілу цибулини гладіолусів, тюльпанів, інших цибулинних, вони менше хворітимуть і пошкоджуватимуться шкідниками. Також городники радять регулярно обприскувати таким добривом рослини. На 10 л води потрібно взяти 500 г сухої трави.

Чистотіл
Чистотіл

Роблять це чотири рази: коли з'являються 2-3 листочки, коли відростають 5-6 листочків, після періоду цвітіння та після завершення вегетації.

Грунт під такими квітами додатково мульчують за допомогою зелені чистотілу.

У боротьбі з гризунами ця рослина також є ефективною. Для цього її розкидають у підсушеному вигляді між висадками гладіолусів, гвоздики, тюльпанів та молодих дерев.

Нагадаємо, цукрове підживлення на воді для домашніх рослин: солодкий розчин змусить навіть кактуси розцвісти.

Раніше повідомлялося, весело не лише господареві, а й рослинам: що можна "удобрювати" пивним підживленням.

Також, не сідайте ці овочі поряд з кабачками, а то без драників залишитеся: все, що потрібно знати про "зелененьких".