Краплі для судинозвуження – одна з найпоширеніших груп препаратів, що використовуються в нашій країні, хоча, очевидно, вони не є вирішенням проблеми.

Цю думку підтвердив сімейний лікар із Золотоноші, Олександр Прокопчук, написавши окрему публікацію у соціальній мережі Facebook.

Аптека, скріншот: YouTube
Аптека, скріншот: YouTube

До групи судинозвужувальних препаратів безпосередньо відносяться ксилометазолін, оксиметазолін, нафазолін, які можна назвати "родичами" адреналіну - впливаючи на адренорецептори, що спричиняє спазм судин, а це, у свою чергу, дає можливість відчути приємне відчуття вільного носового дихання.

Ці препарати дуже популярні через те, що їхня дія відчувається миттєво. Однак вони мають лише симптоматичну дію і впливають тільки на засмічення носа, не вирішуючи основної проблеми.

Популярні новини зараз
"Удари, яких не очікували": мольфарка розповіла, чи загрожує Україні взимку вимикання світла Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Кому з українців піднімуть пенсію майже на 2700 гривень: названо категорію та дату Як у супермаркетах порушують права: що заборонено робити касирам
Показати ще

Набряк слизової – це захисний механізм органу носа як бар'єрного органу. Хоча він може спричинити дискомфорт, особливо у пацієнтів з хронічним алергічним ринітом, це необхідна захисна реакція. А судинозвужувальні препарати мають ефект тахіфілаксії, що означає, що з кожним новим застосуванням їх ефект зменшується, і після закінчення дії препарату набряк посилюється...

Аптеки. Фото: скриншот з відео
Аптеки. Фото: скриншот з відео

Використовуючи ці препарати, ви свідомо зменшуєте кровопостачання органів імунної системи, що може мати негативні наслідки.

Важливо пам'ятати, що ці препарати не лікують основну проблему, але можуть полегшити стан пацієнта, якщо використовуються розумно.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.

Нагадаємо, лікар назвав популярні ліки, які ніяк не допомагають: гроші "літають на вітер"

Як повідомляв "Знай.uа", зміни у програмі "Доступні ліки" з 1 липня: повертаються довоєнні правила

Знай.ua писав, "лікувала сиропами кашель": Львів'янка змогла довести суду, що сіла за кермо тверезою