Висипатися в умовах війни непросто, але дуже потрібно, щоб організм відновлювався та правильно працював. Декількома корисними порадами поділився доктор медичних наук, академік, професор кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії медико-психологічного факультету Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Олег Чабан.

Поки в Україні триває війна, багато людей страждають від безсоння, адже складно розслабитися та заснути, коли щоночі є загроза життю. Втім, здоровий сон дуже важливий і не можна нехтувати ним.

Здоровий сон. Фото:Youtube
Здоровий сон. Фото:Youtube

Так, доктор медичних наук Олег Чабан ділиться кількома вправами, які допоможуть заснути.

Крок №1

Потрібно почати позіхати, навіть якщо не хочеться.

Популярні новини зараз
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

Крок №2

Натренувати в уяві "безпечне комфортне місце" і деталізувати його, лежачи або сидячи, заплющивши очі.

Крок №3

Як тільки лягли, розслабилися і зігрілися - промасувати неглибоко і несильно ваші заплющені очі. Зробити при цьому кілька повільних неглибоких вдихів та видихів.

Сон, скріншот: Youtube
Сон, скріншот: Youtube

Крок №4

Зосередитись на диханні, спокійному русі грудної клітки: вдихати і випускати повітря через нещільно притиснуті губи, немов задувати щось. Неглибоко і головне – повільно видихати, відчуваючи губами рух повітря.

Раніше портал Знай повідомляв, молодість і красу продовжити реально: які 3 продукти мають бути в раціоні жінок після 40 років.

Також наш портал інформував, вечеря може закінчитися бідою: експерти назвали спецію, що викликає галюцинації та нудоту.

Крім того, ми писали, кому протипоказано їсти малину, навіть якщо дуже хочеться: за цих проблем забудьте про цю ягоду.