На перший погляд, здається що обривати листя на помідорах не особливо впливає на врожай. Однак думки овочівників давно розділилися.

Хтось видаляє з кущів томатів все зелене листя, хтось його проріджує, хтось повністю залишає.

Помідори, скріншот: YouTube
Помідори, скріншот: YouTube

Яке листя помідорів треба обривати

Правильне обривання листя сприяє кращому розподілу поживних речовин. Тож томати будуть добре рости й розвиватись після такої процедури.

Томати. Фото кадр з Youtube
Томати. Фото кадр з Youtube

Популярні новини зараз
У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Старі або хворі листки необхідно обривати, бо вони заражені хворобами або шкідниками. Якщо ви помітили плями, гниль або павутинного кліща, варто позбутись таких частин рослини.

Видалення нижніх листків полегшить збір плодів. Так, буде більше простору й доступу до плодів: ви можете збирати їх легше.

Томати. Фото кадр з Youtube
Томати. Фото кадр з Youtube

Важливе правило: якщо у гроні всі помідори ще не зав'язалися, то більше листя зверху повинно бути на кущах. Після зав'язки плодів, нижче від грона можна обривати всі листки.

Поради щодо обривання листків помідорів

Найкращий час для обриву листя помідорів – це вранці, до того як рослина опиниться під прямим сонячними променями.

Почніть з видалення нижніх листків, які розташовані нижче від першого суцвіття.

Томати. Фото кадр з Youtube
Томати. Фото кадр з Youtube

Так, повітря та світло краще проникатимуть до нижніх ділянок рослини. Тому помідори будуть менше хворіти.

Обривайте листя поступово, по кілька листків за раз, зберігаючи баланс між розміром рослини та кількістю листя. Різке видалення сповільнює ріст помідорів.

Томати. Фото кадр з Youtube
Томати. Фото кадр з Youtube

Уважно спостерігайте за реакцією рослини після обривання. Якщо помічаєте стресові ознаки, такі як засихання чи в'янення, зупиніть цю процедуру.

Нагадаємо, елементарне підживлення для ґрунту та зелені, за потужним бабусиним рецептом: потрібна вода та дріжджі.

Як повідомляв "Знай.uа", власний город зайвим не буде: фермери попередили, з якими продуктами будуть труднощі у 2023 році

Знай.uа писав, зелена цибуля дасть величезний урожай, якщо ви не забудете про інгредієнт з аптечки: забудьте про пожовтіння