Про це він розповів у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».

Як розповідає експерт, загалом є 2 підходи щодо визначення ідентичності людини: по крові і по землі. Сам же він, стверджує публіцист, вважає такий спосіб архаїчним, таким, який нікуди не веде. На думку гостя програми, говорити, що Булгаков – українець, бо народився в Україні і жив у Києві, це абсурд, а відтак нам потрібні інші критерії ідентичності.

«Метафізика – це культурний код, модель поведінки, цінності. Мова – це тільки складова метафізики, це тільки частина. Фактично бувають випадки, коли за збігом обставин людина є українцем, жила десь у Німеччині і відчувала себе українцем, позиціонувала себе українцем, але не знала української мови. Таке може бути як виняток, мова – це тільки частка, складова. А кров я взагалі не знаю, що це таке, як це вимірювати, хто тут по крові», - пояснює Анатолій Якименко.

А щодо Булгакова, констатує експерт, то він і не українець етнічно, і не український письменник. Зокрема, зазначає публіцист, якщо Марко Вовчок була росіянкою і українською письменницею, то із Булгаковим ситуація аж ніяк не така.

Популярні новини зараз
Україна забороняє польські товари: які продукти ми більше не побачимо на прилавках Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Попенко повідомив про нові тарифи на електроенергію.

Також Знай.ua писав про те, що вперше за останні 10 років Україна буде представлена на Архітектурному бієнале.