Росія вчергове завдала ракетного удару по нашій території, а постійна небезпека неабияк впливає на психічне здоров'я людей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Міністерстві охорони здоров'я
Тетяна Сіренко, заступниця директора Центру психічного здоров’я та реабілітації "Лісова поляна" МОЗ України, поділилася вправами що допоможуть побороти сильну паніку та страх.
1. Для нормалізації дихання: покладіть руки на живіт і під час вдиху уявляйте, що надуваєте кульку, яка розташована в середині живота. Під час видиху здувайте кульку. Це дасть змогу заспокоїти вегетативну нервову систему. Ще більшого ефекту можна досягти, якщо довжина видиху буде вдвічі довшою за вдих. Наприклад, вдих — 1–2–3, видих — 1–2–3–4–5–6. Цю вправу варто робити кілька разів на день.
2. Вправа "Метелик": схрестить долоні, зачепившись великими пальцями — це нагадує метелика. Прикладіть долоні до грудей та по черзі ритмічно простукуйте по ключиці. Через внутрішні вібрації ви будете чути звуки, як гучне серцебиття — це заспокоїть вас. Продовжуйте цю вправу, поки не відчуєте, що дихання вирівнялося.
3. Вправа для людних місць. Якщо надмірний страх та неприємні відчуття застали вас у людному місці, спробуйте перевести погляд на людей, що вас оточують, сконцентруйтеся на деталях та особливостях їхньої зовнішності та вигляду. Це чоловіки чи жінки? Яка в них зачіска? Якого переважно віку? Які аксесуари вони мають: парасольки, окуляри, сумки. Можна зосередити увагу на комусь одному та спробувати визначити вік, професію, хобі тощо.
Нагадаємо, ми писали, що аптеки показали, скільки заробили за день ажіотажу через е-рецепт: виторг зріс в п'ять разів.
Як повідомляв "Знай.ua", як українцям придбати ліки у селі: уряд пропонує відкрити мобільні аптеки.
Також "Знай.ua" інформував, як забезпечити здорову та щасливу пенсію, через роки важкої праці: лікар поділився ідеальним "рецептом.