Овочі та фрукти в основному можна зберігати і без холодильника. Морква та буряк добре зберігаються, якщо їх скласти в ящики з піском. Для зберігання картоплі важливо, щоб на неї не потрапляли сонячні промені або світло.
Якщо ви опинилися без світла за мінусової температури, то за м'ясо можна не турбуватися. Його потрібно огорнути папером, а потім рушником і скласти в металеву ємність та виставте на вулицю. Можна використовувати термосумки.
Також з будь-якого м'яса можна зробити тушонку. Така консервація за правильних умов приготування матиме термін придатності до 3 років.
Щоб продовжити термін придатності риби, з неї можна зробити консерви. Або її можна зберігати за допомогою солі. Очистіть рибу від луски, приберіть начинки і зябра, помийте і добре висушіть паперовим рушником. Складіть у металеву ємність, добре пересипаючи сіллю. Поставте у прохолодне місце. Потім таку рибу можна вимочити у воді та смажити чи висушити.
Щоб не зіпсувалося вершкове масло, його варто додатково огорнути пергаментом і скласти в ємність із холодною підсоленою водою. Виставте ємність на вулицю, якщо мінусова температура спустіть у льох, підвал або виберіть інше прохолодне місце. Сир добре зберігається без холодильника, але його обов'язково потрібно скласти у пакет і добре загорнути, щоб він не підсушувався.
Щоб продовжити термін придатності молока, прокип'ятіть його, додавши ½ ч. л. соди на 3 л. Потім перелийте у сухі чисті банки. Сир перекладіть у скляні банки, а потім помістіть у холодну воду. Те саме зробіть з баночками сметани.