Наші читачі вже знають, що ми часто публікуємо поради щодо садівництва та городньої справи. На цей раз у нас для вас є корисна інформація, як із дуже незвичного рослини зробити чудове добриво.

Давайте дізнаємося, як приготувати підживлення для рослин із листя кропиви.

Про ці способи розповів український блогер, який ділиться дачними порадами на своєму YouTube-каналі.

Добриво з кропиви, скріншот: YouTube
Добриво з кропиви, скріншот: YouTube

Добриво з кропиви допомагає: відновити та збагатити ґрунт; стимулювати зростання; оздоровити рослини (це також профілактика багатьох хвороб, наприклад, фітофтори); перешкодити поширенню шкідників (особливо попелиці).

Популярні новини зараз
ТЦК отримали офіційний дозвіл запихувати чоловіків в автобуси – є певні умови Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат Пенсіонерам встановлять нові правила: не кожен зможе собі дозволити Кияни відповіли, кого хочуть бачити новим мером міста: результати опитування
Показати ще

Добриво з кропиви можна вносити двома способами: на листя; під корінь.

Добриво з кропиви, скріншот: YouTube
Добриво з кропиви, скріншот: YouTube

Як готувати

Щоб приготувати добриво з кропиви для кореневого підживлення, розвести готовий кропив'яний розчин у воді (співвідношення 1:10). Використовують його під час активного росту рослини до того, як вона почне плодоносити, не частіше ніж 1 раз на два тижні. Відразу до та після внесення добрива не забудьте рясно полити грядки.

Щоб підгодувати рослини на листі, розчин із кропиви потрібно розвести з водою у співвідношенні 1:20. Цією сумішшю потрібно поливати грядки не частіше ніж 1 раз на місяць.

Добриво з кропиви, скріншот: YouTube
Добриво з кропиви, скріншот: YouTube

Як зробити мульчу з кропиви

Дрібно порізану кропиву потрібно залишити на сонці на 2-3 дні, а потім додавати в лунки невеликими порціями (2-3 жменьки).

Мульча з кропиви буде корисною для розсади та однорічних рослин у період вегетації. Однак не переборщіть з мульчею, тому що надлишок поживних речовин може призвести до надмірного зростання зелені, а це зашкодить цвітінню.

Нагадаємо, найкраща хитрість городника: як покращити врожай за допомогою йоду, розсада це любить.

Раніше повідомлялося, зелень її любить, а шкідники – бояться: як із кавової гущі зробити універсальне добриво.

Також, це буде не дерево, а ваша гордість: навіщо перед посадкою саджанця класти в яму жменю ячменю.