У християн із понеділка, 27 лютого, починається Великий піст. Відомо, що він триватиме до 15 квітня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГоловне – всі 40 днів віруючим потрібно обмежувати себе у їжі. Часто люди, починаючи піст, навіть не знають, що можна, а що не можна в ці дні вживати в їжу. Але це вирок. Спеціально для наших читачів ми дізналися, що можна їсти в піст і які дні допускається навіть вино. Детальніше дивіться у календарі.
Найсуворіші тижні посту — перший і пристрасний тиждень (тиждень, що йде перед Великоднем, — пристрасний тиждень у 2023 році триває з 10 по 16 квітня). Найвідданіші християни в ці дні, буває, обмежують себе одним лише хлібом.
В решту часу вимоги до столу не такі суворі, але все одно корисно знати, що можна і що не можна їсти у Великий піст. Наприклад, є дні, коли допускається риба чи вино, а якісь — одна сухом'ятка.
Календар харчування на Великий піст 2023
-
1 неділя Великого посту
Тиждень суворого посту. У понеділок (27 лютого) потрібно повністю відмовитися від їжі, з вівторка по п'ятницю - сухої їжі, субота та неділя - гаряча їжа з олією, трохи вина.
-
2-6 неділя Великого посту
Понеділок, середа, п'ятниця – сухої їжі, вівторок та четвер – гаряча їжа без олії, субота та неділя – гаряча їжа з олією, трохи вина.
-
7 неділя Великого посту
Дозволено лише сухої їжі, у п'ятницю (14 квітня) потрібно повністю відмовитися від їжі.
Звичайно, головне під час Великого посту – це розумний підхід до нього. Не потрібно обмежувати себе в їжі, якщо у вас є патології щодо гастроентерології, а відсутність тих чи інших поживних речовин підірве ваше здоров'я.
Піст — це дієта, і його мета над забороні певні продукти, а покаянні. Отже, перед тим як приступити до нього, оцініть свої сили і поговоріть зі священиком.
Нагадаємо, що борщ буде, але без м'яса: українські супермаркети змінили ціни на капусту, картоплю та цибулю.
Раніше ми повідомляли про найсильнішу молитву для зміцнення сім'ї: жодні сварки не стануть на вашому шляху.