Попри прекрасність прийдешніх свят, не для всіх це безтурбоття та радість. Є такі стрес-фактори, як фінансовий тягар, неприємні родичі, та заважка голова через виснаження наприкінці року.

Проте все можна виправити, і повернути все догори дриґом, зробити нарешті зі свята — свято, а не купу проблем.

Новорічні приготування. Фото: кадр з Youtube
Новорічні приготування. Фото: кадр з Youtube

Керуйте своїм часом

Джулі Моргенштерн, експерт із питань продуктивності, радить: "плануйте та будьте безжальними щодо того, скільки додатково ви берете на себе", і знайдіть час, щоб подумати, що робить свята особливими для вас. Це може означати прикрашання, або організацію випічки, або наряджання ялинки у друзів на вечірці, але як би ви це не визначали, пані Моргенштерн радить вам "зосередитися на тих декількох видах діяльності, щоб мати енергію насолоджуватися святом". Це означає, що можна сказати "ні" зайвим зобов'язанням.

Приготуйте закуски наперед

Хоча під час блекаутів неможливо заморозити продукти, вам може зарадити мінусова температура на вулиці, зробіть "вуличний холодильник" та заготовте закуски на випадок приходу неочікуваних гостей просто за вікном.

Популярні новини зараз
Євген Кошовий із "Квартал 95" зізнався, чи попередив його Зеленський про війну: "Кілька разів перекидали йому..." Українські сім'ї можуть отримати 7000 гривень допомоги: як оформити виплати, не встаючи з дивана Митрополит Паша "Мерседес" відкрито погрожує президенту Володимиру Зеленському: "Бійтеся, лихо вашій родині..." Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

Також можна подумати про консервовані продукти, які зможуть врятувати ситуацію.

Подарунки до свят

Святкові витрати можуть вийти з-під контролю, залишивши вас у стресі та безгрошів'ї. Щоб знизити витрати, як грошові, так і часові, пані Моргенштерн пропонує вам спочатку визначити бюджет, а потім скласти основний список людей, яких ви хочете привітати подарунком.

Ялинка. Фото: кадр з відео
Ялинка. Фото: кадр з відео

Уникайте негативу

Ви не можете змусити всіх поважати ваші межі, вибір або зовнішність. Пам'ятайте, що ви не можете змінити їх, але ви можете змінити свою реакцію. Якщо критично налаштовані родичі роблять образливі коментарі щодо вашої зовнішності або вибору їжі, наприклад, почніть з нагадування їм, що худорлявість не є витонченістю, що тіла людей часто змінюються, що зміна розміру тіла та ваги морально нейтральна, а не заклик до вітання або критики.

Нагадаємо, ми писали, що треба встигнути до Різдва: декілька добрих справ для відчуття справжнього свята.

Як повідомляв "Знай.ua" як українцям викликати екстрену допомогу у блекаут – є те, що працює без зв'язку.

Також "Знай.ua" інформував, що "Нова пошта" потішила клієнтів новою функцією до Різдва та Нового року