Нагрудну ікону-образок археологи знайшли на глибині приблизно трьох метрів на Замковій горі в Житомирі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Чудові новини!
Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!
Ікону створили ще до монгольського нашестя, в кінці XII - першії половині XIII ст, як повідомляє Житомирський краєзнавчий
Київські та Житомирські дослідники з'ясували, що ікону зробили з мідного сплаву в техніці литва. Вона має форму кіота (спеціальної прикрашеної шафи або полички для ікон). Нижні кути прямі, злегка звужені до закругленого верху, є дві петлі для рухомого навершя. Перед ікони злегка опуклий, а задня частина - увігнута.
Спереду є зображення по груди Спаса Еммануїла (Ісус в підлітковому віці), виконане на ювелірній емалі. Воно злегка виступає над фоном ікони. Руки у зображення зігнуті в ліктях і благословляють двома перстами.
У лівій руці Ісус тримає сувій і притискає його до грудей. Лик широкий і овальний, злегка асиметричний, підборіддя трохи загострене, великі очі відтінені червоним кольором з включенням білого, брови високо підняті, ніс тонкий, рот маленький, волосся коротке і розділене, шия повністю відкрита.
Нагадаємо, раніше на Львівщині знайшли сліди стародавньої цивілізації, ось чим займалися наші предки.
Також Знай.uа писав, що в українському монастирі викопали стародавні дорогоцінності.
Ще Портал Знай.uа повідомляв про важливі відкриття, що назавжди змінили історію.