Здавна волинська вишивка славилася своєрідною красою. У ній переважають чіткі, прості геометричні візерунки. Ефект вишуканої простоти посилюється тим, що для вишивання використовували частіше один колір ниток, наприклад, - шили червоною ниткою на білому або сірому полотні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНеймовірний етно-проект "Гапличка", що пропагує українські традиції презентували в Луцьку. Під час заходу представили унікальні фотографії автентичного волинського наряду. Про це повідомляє "
Зазначимо, що проект отримав таку назву не просто так. Гапличкой на Волині називали петельку на рукаві, зроблену з ниток.
"Ми дуже хотіли показати волинянам, що їм є чим пишатися, насправді. Що у них є унікальна вишивка, якої немає більше ніде в країні. І на яку можна дивитися і застосовувати її в сучасному костюмі", - розповіла ініціатор проекту, активістка Юлія Євпак.
Чоловічі та жіночі вишиванки з усіх районів Волині отримали у Волинському краєзнавчому музеї. Деяким речам більше 100 років.
"Дівчата роблять дуже важливу справу, тому що популяризація нашої культури, традицій - це зараз дуже важливо. Це те, чим можна і треба пишатися. Є така практика, що відомі світові дизайнери використовують наші вишиванки у своїх колекціях, то чому нам цього не робити. Бажаю, щоб це був тільки перший крок до популяризації наших квітів, наших візерунків. Потрібно, щоб не тільки історики або дослідники, але і звичайні волиняни цікавилися, розуміли і пишалися цим", - сказала волинська дослідниця Тетяна Яцечко-Блаженко.
Відомо, що в кінці XIX - початку XX століття у Волинській області жінки носили білі вишиті сорочки з домашнього полотна. Для вишивки характерні червоні геометричні орнаменти.
Жіночий костюм складався з сорочки з домотканого полотна з відкладним коміром, кофти – кусан, також з домотканої вовняної тканини, шили зі складками від лінії талії.
Він яскраво розшитий кольоровими нитками та аплікацією з зеленого сукна. На спідницю червоного кольору, так званий "літник", зітканий поздовжніми смугами зеленого, білого і синього кольорів, повязывалась вовняна килимова запаска – передница зі складним різнокольоровим геометричним орнаментом.
Волосся заміжніх жінок накручувалися на кибалку у вигляді джгута пряжі або обідка, а потім накривалися красивим вишитим хусткою. Біла хустка з китицями витканий червоним візерунком - смужкою.
Нагадаємо, у мережі показали рідкісні кадри вуличної моди Києва на початку XX-го століття.
Як повідомляв портал "Знай.uа", 30 років тому в Черкасах талановитий житель міста Володимир Брикля зробив неймовірні знімки українців у вишиванках.
Також "Знай.uа" писав, як виглядали юні красуні 100 років тому.