Під час розкопок в Ємені група археологів знайшла 2000-річну бронзову табличку, на якій викарбувано текст, де згадується храм раніше невідомого божества Аттар Хармана. Про це повідомляє Live Science.

Історичні записи розповідають про ряд королівств, які процвітали в Ємені більш 2000 років тому, деякі з них займалися торгівлею пахощами і прянощами.

За словами вчених, напис виконано сабейською мовою, яка використовувалася з першого тисячоліття до нашої ери до другої половини VI століття нашої ери на території сучасного Йемену.

На жаль саму табличку вчені поки не продемонстрували громадськості.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще

Написаний сабайською мовою бронзовий напис говорить:

"Іліматах і Хабінат, два слуги Хавліана, запропонували Аттару Шарману, власнику Бани, з табличкою з бронзи, своїх синів і тих, кого він додасть, для їх порятунку"

"Цей бог і його храм були невідомі раніше. Деякі деталі припускають, що цей храм знаходився в безпосередній близькості від Шани (на ньому написано Санана, місто, яке є столицею Ємену)", - сказав учений Крістіан Робін

Як відзначають дослідники, табличка спочатку належала храму Аттар Хармана, розташованому недалеко від Сана, столиці Ємену. Зараз вона знаходиться в розпорядженні аукціонного будинку, розташованого в Колорадо (США).

Також, на думку фахівців, артефакт міг бути вкрадений з Ємену і проданий на чорному ринку.

У січні 2018 року Міжнародна рада музеїв висловив стурбованість, що такі предмети, як кам'яні таблички і металеві пластини, які вивозяться з країни контрабандистами. Однак, за словами представників аукціонного будинку, колишній власник таблички помер між 1970 і 1990 роками.

Нагадаємо, археологи виявили в Мексиці таємничу печеру, у якій знаходилося більше 200 артефактів племені Майя.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені ламають голови у спробах зрозуміти, чому в знайдених на місці старовинної рибальського села в Перу останки людських тіл присутні зайві руки й ноги.

Також "Знай.uа" писав, у Туреччині офіційно відкрили для відвідин туристів найдавніший у світі храмовий комплекс під назвою Гебеклі-Тепе. Він розташований неподалік від села Оренджик, Анатолія.