Історик Філіп Босман стверджує, що біографію знаменитого полководця необхідно переглянути через низку нестикувань.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗокрема мова йде про місто Олександрія, яке вважалося найбільшим центром стародавнього світу і отримало свою назву на честь великого воєводи. Історик заявляє, що у часи правління Олександра легендарний порт всього лише виконував функцію "форпосту", пише
Аналіз даних Босмана показав, Олександр помер до офіційного заснування міста, і це об'єднання було створено для легітимізації правління Птолемея I — одного з полководців (діадохів), якому дісталася африканська частина імперії Македонського.
У роки, що послідували за смертю Олександра, його імперія була розділена низкою громадянських воєн, в результаті яких кілька держав управлялися генералами і спадкоємцями Олександра.
За словами історика, Олександр, завойовуючи нові території, створював форпости на своєму шляху, і Олександрія, по всій ймовірності, виконувала роль військової фортеці.
Поточні археологічні розкопки в цьому районі досі не дали переконливих доказів особистої участі полководця у розквіті Олександрії.
"Аналізи речових доказів вказують на те, що за планування і розвиток Олександрії як міста відповідали Птолемеї I і II", — заявляє Босман.
Автор також відзначає, що місто не набуло популярності до тих пір, поки Птолемеї не побудували легендарний маяк, Олександрійський мусейон та Олександрійську бібліотеку.
Згідно з останніми даними, Птолемей "серйозно спотворював" походження Олександрії, щоб "перебільшувати значення міста, Олександра і самих Птолемеїв".
Дивіться ще: Олександр Македонський історія життя самого видатного завойовника стародавнього світу
Як повідомляв портал "Знай.uа", експерти засумнівалися в тому, що картина "Спаситель світу" належить пензлю великого італійського художника та вченого Леонардо да Вінчі.
Також "Знай.uа" писав, невідомі увірвалися в одну з церков Дубліна і осквернили зберігалися там святині і останки.