На Кайманових островах дослідники натрапили на 3 раніше невідомих науці види тварин. Кістки були зібрані в печерах, воронках і торф'яних відкладах. Аналіз скам'янілостей, з'їдених рептиліями, показав, що вони належать до трьох видів ссавців, які бродили архіпелагом понад 300 років тому.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами вчених, всі три тварин належать до так званих багамських кроликів, які вважалися вимерлими близько 1700 року. Вперше їх описали ще в 1586 році Френсісом Дрейком.
Коли з'ясувалося, що один з них ще не вимер – це викликало сенсацію в науковому світі. Дослідникам вдалося знайти живу особину, яка є прямим нащадком цих вимерлих тварин. Разом із знайденими рештками, ця тварина є унікальною для Кайманових островів. Іншими словами, ніде у світі подібних до нього більше немає.
Незважаючи на те, що у даної тварини зовні мало схожого з сучасними кроликами воно є їм найближчим родичем.
Зовні тварина походити на нутрій і має володіючи щільним статурою. Шерстяний покрив також явно грубіше, ніж у звичайних кролів. Зріст особини становив від 35 до 40 сантиметрів. Кінцівки і вуха коротше, ніж у класичних кроликів.
Також є досить короткий протипоставлений п'ятий палець. Як у виявленого звірка, так і у вимерлих родичів, хвіст зазвичай становить половину загальної довжини тіла, тому з урахуванням хвоста такі особини теоретично можуть становити в довжину навіть до 70 см.
Як вважають експерти, такий довгий хвіст багамські кролики використовують як додаткову кінцівку, якщо за щось треба вхопитися, а також для балансування.
Старший науковий співробітник Інституту зоології та співавтор статті професор Семюель Терві розповів:
"Люди майже напевно винні у вимиранні цих нещодавно описаних ссавців, та це являє собою лише верхівку айсберга для ссавців вимирання в Карибському морі".
На думку Терві, багамскому кролику вдалося вижити, ймовірно, завдяки унікальній для Кайманових островів екосистемі і самітницькому способу життя.
Також професор зазначив, що раніше на всіх Карибських островах фауна була феноменально різноманітною, включаючи навіть унікальних для цієї місцевості лінивців і мавп. Ймовірно, види почали вимирати, коли поселенці привезли щурів, кішок і собак на віддалені острови.
Як повідомляв портал "Знай.uа", на північному сході Піренейського півострова іспанські археологи знайшли стародавні поховання, в яких разом з людьми були поховані одомашнені лисиці.
Також "Знай.uа" писав, археологи, що проводили розкопки в Танзанії, виявили дивовижні останки раніше невідомого виду титанозавра.