Археологи показали зеркало, знайдене в кургані Перещепінського могильника на Полтавщині.

Це "Пелопоннеський" тип дзеркала. Воно виготовлено з бронзи. Має висоту - 25,6 див., Діаметр диска - 14,7 див. його Товщина 2 мм Виготовили його в V-IV ст. до н. е., йдеться на сторінці Історико-культурного заповідника "Більськ" Facebook.

Дзеркала з металу були абсолютно необхідною річчю в кожному скіфському господарстві, і здається цілком вірогідним, що члени сім'ї, які відіграли в житті значну роль, мали кожний своє власне дзеркало.

Дзеркала більш раннього періоду мали прості ручки, які закінчувалися улюбленими "звіриними" мотивами: головою пантери, оленя, козла або стилізованих птахів. У скіфських дзеркал цього періоду не було ручок, а дзеркала з Ольвії йшли на експорт разом з хрестоподібними металевими пластинками у всі куточки Скіфії до самого Києва.

Популярні новини зараз
Військового, який втратив дві ноги на фронті визнали обмежено придатним Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів Зростання тарифів на 50%: українцям назвали дату, коли прийдуть нові платіжки за світло та газ У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам
Показати ще

Вчені припускають, що стародавні дзеркала вперше почали виготовляти в Центральній Азії, хоча сама технологія гарячого кування існувала раніше і використовувалася для виробництва посуду.

Зараз для нас може здатися дивним, але стародавні майстри сарматів використовували дуже трудомісткий процес виробництва дзеркал, лише тому, що хотіли отримати незвичайне музичне звучання.

Ці ковані дзеркала-брязкальця використовувалися сарматськими жінками танцівницями або музыкантшами.

Про це свідчать вигравірувані малюнки на дзеркалах, а саме жінки, які грають на музичних інструментах і співають. Нам зараз залишається тільки здогадуватися, як сармати настільки майстерно обробляли литу бронзу, що містить 20% олова, адже вона дуже тверда і крихка.

Майже у кожної скіфської жінки було своє власне дзеркало, так як вони дуже пишалися своєю красивою зовнішністю.

Також дзеркало у скіфських жінок вважалося аксесуаром, який відганяє злих духів. Скіфи вірили, що злі духи, завжди залишаються напоготові, щоб керувати людством. Тому на дзеркалах-оберегах вони зображували Велику Богиню.

Подібну функцію стародавні дзеркала у скіфів і сарматів виконували в ритуалі поховання. В жіночі поховання клали багатий інвентар, у тому числі і дзеркало. Але вважалося, щоб річ служила господині і в царстві мертвих, дзеркало теж має померти. Тому найчастіше в курганах знаходять розбиті дзеркала.

Курганний могильник в урочищі Перещепине входить до складу некрополів знаменитого Більського городища скіфського часу. Він локалізується на захід від села Більськ Котелевського р-ну Полтавської області. В останній чверті минулого століття на території некрополя було картографоване близько 130 розораних курганів.

Напомним, співробітники історико-культурного заповідника "Більськ" діляться фотографіями та історіями артефактів, знайдених на Полтавщині. Археологи виклали фото стародавньої сільнички, яка була знайдена в Більску, в кургані в 2001 році.

Как сообщал портал "Знай.ua", кришталева — печера, геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована при південно-західній околиці села Кривче Борщівського району Тернопільської області.

Также "Знай.ua" писал, минулого року під час розкопок на ділянці по вулиці Татарська 17/1 археологи Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника завідувач сектору "Музей старожитностей" Петро Болтанюк та провідний науковий співробітник Ігор Старенький знайшли гаманець з десятьма срібними монетами.