Ще у 1980 році археологам вдалося виявити давньогрецьку сукню і зразки тканини. Однак, виставили його на огляд лише зараз. Експозиція демонструється в Національному археологічному музеї в Афінах. Знахідка - це добре збереглася сукню, вік якого становить майже 3000 (1100-750 рр. До н. е.).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦе одне з найважливіших археологічних відкриттів, яка допомогла історикам краще зрозуміти якість життя в епоху, відому як "Темні століття" Стародавньої Греції. Про це повідомляє Урядовий кур'єр.
На сукню натрапили на місці археологічних розкопок в Лефкандії, що на острові Евія, воно належало багатій громадянці. Сукня була знайдена в могилі поруч з залишками кремованого чоловіка і жінки, похованих уздовж стіни під спорудою, яка називається "Херсон" (з грец. - могила героя). Примітно, що саме в цьому поселенні зареєстрований перший військовий конфлікт в історії Греції.
Історики вважають Евію сходами, які стали тим наріжним каменем в еволюції мікенської цивілізації в класичну Грецію. Також, крім сукні, на виставці демонструються інші артефакти з місця розкопок.
Також було виявлено чотири принесені в жертву коня. Попіл чоловіка був загорнутий в лляну тканину з бахромою і зберігався в бронзовій амфорі з Кіпру. На амфорі висічена сцену полювання, а сама амфора перебувала в ще більшій бронзовій чаші.
На тілі жінки було кільце, бронзовий бюстгальтер і залізний ніж з ручкою із слонової кістки.
Крім цього, жінці також був рідкісний Вавілонський горжет, якому, за оцінками археологів, на момент похорону вже більше тисячі років.
Зазначимо, грецький стиль відрізняється стриманістю, строгістю і вишуканістю, тут немає місця екстравагантності і епатажу. Антична мода не могла вийти за межі встановлених правил: простий стиль, певні розміри тканини, а також кольори символізують статус власника.
Як повідомляв портал "Знай.uа", стародавній Рим прославився сильними воїнами, величною архітектурою, геніальними мислителями і справедливим законом. Але поряд з гуманістичними догмами все ж затесалися немислимі, за сучасними мірками правила і заборони.
Також Знай.uа" писав, під час вивчення останків загиблих у результаті виверження вулкана Везувій в 79 році нашої ери вчені відкрили сенсаційну правду.