У мережі показали неймовірне відео церкви на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці в селі Федорівка Карлівського району Полтавської області. Будинок розмістився посеред поля. Поруч півколом ростуть дерева. Будівля досі перебуває в аварійному стані, реставраційні роботи не ведуться, передає Gazeta.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Пам'ятка архітектури національного значення була побудована в 1828 році на кошти графині Марії Григорівни Разумовської та парафіян.
До 1902 році, церква мала свою бібліотеку, два училища, церковно однокласну школу, церковно-приходське попечительство.
У середині 1930-х за свідченнями старожилів, церква була закрита для богослужіння. Тоді були демонтовані хрести, дзвони відправлені в металобрухт, знята зовнішня металева обшивка фасадів.
Дехто навіть намагався приступити до розбирання самої будівлі, але цегляна кладка виявилася настільки міцною, що не варто було про це й думати. Тому храм почали використовувати в якості складу для зберігання колгоспного зерна.
Лише в часи німецької окупації в 1942 році була відновлена робота церкви.
Через 3 роки на куполі і дзвіниці церкви були встановлені хрести.
Акт закриття фактично відбувся 21 квітня 1963-го, коли вивезли церковне начиння. За свідченням очевидця тих подій Е. Д. Чурляєва, райцентр забрали великий срібний хрест, древнє євангеліє і 5 образів (інші ікони розійшлася серед віруючих жителів села).
Інше церковне начиння знаходилося в такому занедбаному стані, що не могла бути утилізованої.
Після цього храмова споруда залишилася без нагляду, чим скористався деякі з місцевих жителів - були зняті вхідні двері, зірваний підлогу і тому подібне.
Якийсь час будівля церкви використовувалося для зберігання зерна, а 1976-го було перетворено на сховище мінеральних добрив. Довершила руйнування пожежу, що сталася в результаті попадання блискавки.
Постановою Ради Міністрів УРСР від 26.09.1979 № 442 будівля церкви взято під охорону держави, як пам'ятка архітектури республіканського значення, охоронний № 1479.
Відзняли і показали сучасний стан архітектурної пам'ятки на каналі YouTube Bogdan Poida Photography.
Нагадаємо, в мережу злили казкові 100-літні знімки вулиць Києва.
Як повідомляв портал "Знай.uа", 9 липня 1811 спалахнув Поділ - нижня і тоді головна частина Києва.
Також "Знай.uа" писав, про похмурі замки Середньовіччя, що зберігають моторошні таємниці.