Багатьом відомо про те, що в минулі століття через нестачу вітаміну С морякам доводилося дуже не солодко. Їх "професійна" проблема тривала протягом століть аж до появи перших консервів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа флоті не надто заморочувалися над раціоном підлеглих. Але виною тому був не поганий умисел судновласників, а відсутність технологій консервації.
І це накладало серйозні обмеження на раціон харчування матросів кораблів і призводило до появи проблем зі здоров'ям, а саме розвитку цинги. У старовину від цієї хвороби помирало величезна кількість моряків.
Хліба у моряків також не було. Замість нього вживали сухарі, в кращому випадку галети. Однак і тут були проблеми – дуже часто в хлібі заводилися жучки-паразити.
Коли на горизонті з'являлася земля, і корабель підходив до неї для поповнення припасів, моряки прагнули розжитися чимось свіженьким.
До XIX століття морська черепаха була одним з улюблених ласощів моряків. В їжу моряків йшло все, що можна було зловити і з'їсти, не отруївшись, в тому числі морські корови і птиці дронта. По можливості матроси намагалися рибалити з борту корабля.
Полювання і браконьєрство процвітали протягом століть, що призвело до зникнення багатьох видів тварин.
Ще однією проблемою на кораблях був запас прісної води. Через що вода була завжди в дефіциті, готування їжі на вогні не відрізнялася високою якістю. Дуже часто їжа виходила сухою і пересоленою. Це також не кращим чином позначалося на здоров'я матросів.
Звичайно, були в житті матроса і світлі моменти. Одним з таких був ром і грог. Раніше щиро вірили, що алкоголь допомагає від цинги.
Переворот в раціоні моряків трапився лише на початку XIX століття.
Французький кондитер Ніколя Франсуа Аппер винайшов консерви, які спочатку запаковували в скляні пляшки. Консерви стали одним з найбільших досягнень людської думки.
Однак, перші консерви сильно смерділи, за що матроси прозвали їх "смердючим французом".
Як повідомляв портал "Знай.uа", автор досліджень "Роксолана: міфи і реалії" і "Листи Роксолани: любов і дипломатія", розповів, яким було життя в султанському гаремі.
Також "Знай.uа" писав, про історії тих, хто зумів встояти перед випробуванням самотності і вижити на безлюдному острові.