Прадавнє місто Помпеї знову піднесло археологам цікаву знахідку. Під час розкопок дослідники натрапили на стару конюшню з останками двох коней.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМассімо Осанна (Massimo Osanna), який є генеральним директором Археологічного парку-музею "Помпеї", заявив, що знахідку зробили на віллі Чівіта Джуліана.
Массімо Осанна, директор Археологічного парку Помпеї:
"Коні були запряжені і готові вирушити в дорогу. Ми не знаємо, здивувало їх виверження, коли вони готувалися до втечі. Ми зможемо це визначити у процесі дослідження".
Як заявили вчені, крім останків були виявлені фрагменти збруї, які вказують на те, що коні були бойовими. Також поруч виявлені бронзові пластини і кільця — імовірно, фрагменти дерев'яного сідла.
Бронзові пластини надавали вершнику стійкість, а кільця дозволяли зафіксувати сідло на спині коня за допомогою шкіряного ременя. Можливо, частину фрагментів вкрали чорні копачі.
Фахівці визначили, що коні загинули під час виверження Везувію в 79 році, задихнувшись від вулканічного попелу і гарячих випарів.
Вілла перебувала за стінами міста. На її території вели розкопки на початку та в середині минулого століття. Тоді дослідники відшукали ряд житлових приміщень, а також сільськогосподарських будівель.
У березні минулого року археологи разом з поліцейськими проводили охоронні заходи за міською стіною, на віллі Чівіта Джуліана, щоб припинити незаконні дії "чорних археологів". Внаслідок цього дослідники зайнялися тут охоронними розкопками для збереження залишків будівель.
У травні на віллі перший раз виявили останки коня. По всій видимості, він був породистим конем, який належав місцевому багатієві. Він брав участь у перегонах, а не в сільськогосподарських роботах.
Пізніше археологи виявили на віллі кілька великих приміщень, а також артефактів. Мова йде про амфори, кухонне начиння, частину дерев'яного ліжка. При цьому одне приміщення виявилося стайнею. Тут і виявили останки двох коней. Про породистість коней свідчить їх значний розмір (ймовірно, результат селективного розведення).
Як повідомляв портал "Знай.uа", стародавній Рим прославився сильними воїнами, величною архітектурою, геніальними мислителями і справедливим законом. Але поряд з гуманістичними догмами все ж затесалися немислимі, за сучасними мірками правила і заборони.
Також Знай.uа" писав, під час вивчення останків загиблих у результаті виверження вулкана Везувій в 79 році нашої ери вчені відкрили сенсаційну правду.