Нова знахідка археологів в стародавньому місті Помпеї стала справжньою сенсацією. Так дослідникам вдалося виявити напис на стіні будинку, який допомігл назвати точну дату виверження Везувію. Виявилося, що трагедія сталася 24 жовтня 79 року нашої ери - на два місяці пізніше, ніж вважалося раніше. Про це повідомляє видання Forbes.

Вчені довгий час були повністю впевнені, що останній день найдавнішого міста міг бути в період з 24 серпня до 1 вересня 79 року - саме такий період нібито назвав римський письменник Пліній Молодший в одному з листів до історика Тациту.

Однак текст листа був отриманий не з першоджерела, а з манускрипту 1508 року, в якому, як припускають вчені, була допущена помилка.

Зазначимо, що кілька років тому італійські археологи почали розкопки в раніше недослідженому регіоні стародавнього міста. Вони знайшли там цікаву будівлю, що отримала назву Будинок з садом. Його стіни прикрашені фресками. Ймовірно, прямо перед виверженням в цьому будинку робили ремонт, так як в деяких приміщеннях тільки стіни оштукатурені.

Популярні новини зараз
У Пенсійному фонді розповіли про "хитрість" для збільшення пенсії: хто і як може скористатися Аlyona Аlyona дізналася про горе українок і вирішила показати свої прокладки: "Гарно жити не заборониш" Українська ППО знайшла "протиотруту" від іранських "Шахедів", у Залужного заспокоїли населення: "За ними полюють" Що зміниться, якщо постійно пити воду з лимоном: експеримент здивує всіх
Показати ще

В одній з кімнат виявили напис, датований "шістнадцятим вдень до листопадових календ" (17 жовтня).

Рік не вказаний, однак, так як напис зроблений вугіллям, вчені вважають, що його зробили якраз у рік виверження - довше він би не збереглася.

Також під час розкопок міста знаходили сліди гранатів і волоських горіхів, які в цьому регіоні встигають тільки восени, молоде вино з нового врожаю і останки людей в теплому одязі.

Всі ці артефакти є незаперечними доказами того, що Помпеї пережили літо 79 року і виверження сталося пізніше. Нова знахідка, безумовно, підтверджує цю гіпотезу.

Нагадаємо, стародавній Рим прославився сильними воїнами, величною архітектурою, геніальними мислителями і справедливим законом. Але поряд з гуманістичними догмами все ж затесалися немислимі, за сучасними мірками правила і заборони.

Як повідомляв портал "Знай.uа", під час вивчення останків загиблих у результаті виверження вулкана Везувій в 79 році нашої ери вчені відкрили сенсаційну правду.

Також "Знай.uа" писав, археологи виявили на стіні будинку у давньоримському місті Помпеї щось неймовірне. Ця знахідка може змусити істориків скорегувати дату катастрофічного виверження вулкана Везувія майже на два місяці пізніше.