Американським дослідникам з Університету Піттсбург вдалося встановити, що індіанці Південної Америки одомашнили альпака мінімум 1000 років назад. Про це повідомляють
Live Science.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаголошується, доповідь про відкриття була представлена на щорічних зборах Американського геологічного союзу. Саме геологи допомогли археологам розкрити одну з таємниць стародавніх народів, які населяли територію сучасного Перу.
Мова йде про свійських тварин, зокрема, альпака - це парнокопитне з сімейства верблюжих. Вони і зараз широко використовується жителями Анд. Багато років вчені сперечалися про те, коли саме людина приручила альпаку. Більшість важали, що це саме інки.
Автори роботи вважають, що до приходу цивілізації інків у 1400 році популяція одомашнених альпака була вже дуже велика.
Щоб відповісти на це питання, дослідники вивчили осадові породи з кількох озер на південно-сході Перу. Вони виявили так звані стерини - свого роду хімічні "відбитки пальців". Ці сполуки утворюються в процесі травлення, коли в організмі розщеплюється холестерин.
"Такі стерини зустрічаються і у інших жуйних тварин, наприклад, у оленів, - говорить співавтор дослідження Томас Арнольд. - Однак важко повірити в те, що велика кількість оленів раптово об'єдналися і вирушили в конкретний регіон. Ми вважаємо, що це були одомашнені альпака".
Аналіз показав, що перші сліди присутності альпака поруч з людиною відносяться приблизно до 600 році нашої ери. У цей період часу в Андах панувала цивілізація уарі. Близько 1000 року відбувся значний стрибок - породах даного періоду кількість органічних слідів тварин різко зросла.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені Бингемтонського університету в США пояснили, як аборигенам острову Пасхи вдалося встановити на голові статуй моаї кам'яні капелюхи вага яких становить мйже 12 тонн.
Також "Знай.uа" писав, у Мексиці під пірамідою Місяця, яка знаходиться в місті Теотіуакан виявили секретний тунель, побудований ще до приходу ацтеків.