Вчені не повірили своїм очам, коли ДНК-тести похованих воїнів двотисячолітньої давнини показали, що вже в ту пору жінки не поступалися чоловікам на полі бою. Влада Перської імперії охоплювала майже всю Азію. Сусідні держави просто не могли протистояти Ахменідам.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНезважаючи на те, що мало хто чув про перських амазонок, їх хоробрість і бойові здібності цілком гідні окремої історії, про яку ми розповімо далі.
Томіріс, королева-войовниця
Була найлютішим воїном. Ця дама мала нульову терпимість до тих, хто наважився зазіхати на її територію, або на її трон. Мудра і жорстока, вона прославилася численними військовими перемогами. Також була відома винахідливими тортурами — змушувала неугодних здійснювати самокастрацію.
Самсі, аравійська королева
Увійшла в історію як безстрашна воячка, з якою рахувалися навіть великі царі сусідній Ассирії. Вона налагодила торговий шлях і присягнулася у вірності правителям. Однак, незабаром Самсі об'єдналася з Дамаском, щоб витіснити ассірійців з регіону. Кровопролитна війна закінчилася повним розгромом для Дамаска, а Самсі потрапила в полон. Але ассирійці не стратили войовницю, а повернули її на трон, показавши свою повагу.
Пантея, командир Безсмертних
Пантея вважалася однією з найуспішніших командирів в армії Кіра Великого. Після того, як Кір завоював Вавілонську імперію, Пантея організувала елітний загін Безсмертних, бійці якого вселяли трепет ворогам одним своїм виглядом.
Бану, дружина Бабака
У 816 році н. е. Бану і її чоловік очолювали опір влади арабського халіфату, захопив їх племінну територію. 23 роки протрималися вони у своїй гірській фортеці, стіни якої не міг знищити ворог. Вона була найдосвідченішим стрільцем і жорстоким командиром. Не програвши жодної битви, подружжя були віддані довіреною людиною противнику.
Зенобія
Правила Пальмірою в 1 столітті н.е. і була в ту пору однією з небагатьох, хто ризикнув кинути виклик авторитету Риму. Розумними політичними хитрощами Зенобій змогла завдати болючого удару великої імперії, залишивши без продовольчих поставок половину країни. Королева на рівних підтримувала стосунки з військовими і політичними лідерами сусідніх країн, що в той час було безпрецедентним досягненням для жінки.
Хавле бінт аль-Азвар
Цілителька при армії мусульман, які прагнули поширити слово Аллаха по всій Персії в 7 столітті н.е. Під час бурхливої битви проти Візантійської імперії припав брат Хавле: у нестямі від горя, дівчина скинула одяг цілительки, сховала обличчя під зеленим шарфом, схопила ятаган і безстрашно кинулася в саму гущу сутички. Натхнені соратники повернули хід бою на свою користь.
Апраник, воїн Сасанідів
Дочка перського воєначальника пішла по стопах батька і стала професійним солдатом, піднявшись від простого бійця до командира, без допомоги батька. В боях проти Праведного Халіфату дівчина прийняла командування залишками військових сил Сасанідів і кілька років вимотував ворога раптовими блискавичними атаками.
Нагадаємо, якими були мода, побут і розваги етруської цивілізації.
Як повідомляв портал "Знай.uа", ці жінки-воїни нітрохи не поступалися чоловікам, і примножували свої перемоги завдяки жіночій спритності і увійшли в історію.
Також "Знай.uа" писав, історики визначили зріст головних богатирів на Русі.