Як стверджують багато істориків моди, перші предмети дамського туалету, схожі на сучасні трусики, з'явилися лише в кінці XIX століття. Це були панталони.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
І першими їх почали носити куртизанки, ще в XVIII столітті, з природних причин, нічні метелики витрачали менше часу на роздягання, і не для кого не секрет, що в ті часи клієнта могли обслужити прямо на вулиці. Так минуло чимало часу, поки панталони визнали аристократки.
В той час з гігієнічних міркувань штанини панталон між собою не зшивали. Адже тоді пані туго затягувалися в корсети, якими і притискався до тіла верх панталон.
Тому справити природні потреби жінці було дуже проблематично. Щоб корсет не доводилося весь час розв'язувати, придумали саме таку конструкцію спідньої білизни.
В XIX столітті в гардеробі кожної поважаючої себе дами були панталони. З їх допомогою представниці прекрасної половини приховували під пишними сукнями ноги і інтимні ділянки тіла. Втім, останні не дуже-то й приховували.
Зшивали штанини панталон тільки в кінці XIX століття. Але консервативні дами продовжували носити панталони без шва, заявляючи, що тільки розпусна молодь дозволяє собі таке "неподобство".
В той же час з'явився і сам термін "нижня білизна", яке стало до того часу не тільки предметом одягу, але і символом жіночності і кокетства.
Тоді ж в моду входять панталони з мереживними рюшами і шовковими стрічками, мереживом, вишивкою та тисненням. Дами з вищих станів носили білизну більш складну і тонку за кроєм.
Комплект жіночої білизни тих часів був досить численним. Крім панталон до нього входила денна сорочка, корсетний ліф, який одягався поверх самого корсета, 2-3 нижні спідниці і підв'язки для панчох.
Як повідомляв портал "Знай.uа", фата, що покриває голову нареченої на весільному торжестві — дуже давня традиція.
Також "Знай.uа" писав, хто і коли придумав каблук.