Китайські і американські археологи на території Китаю проводили розкопки в стародавньому місті Шима, який виявили ще в 1976-му році. Місто минулого населяли люди, які жили ще в часи неоліту. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідначається, що до 2011-го ніяких систематичних розкопок не проводилося, повідомляє Antiquity. Місту 4300. Воно проіснувало близько 500 років, найбільш успішні свої роки охоплював територію в 400 га.
Так відомо, що нещодавно дослідникам, в результаті проведених робот, вдалося розкопати покинуте місто зі ступінчастою пірамідою та слідами людських жертвоприношень.
У місті були поширені жертвопринесення. Дослідники знайшли яму з черепами. Їх аналіз показав, що частина останків належить мешканцям іншого міста, можливо, ці люди були полоненими.
Піраміду прикрашають зображення очей і осіб, що мають риси людей і тварин одночасно. Вона складається з 11 ступенів, а на її вершині раніше були будівлі з дерев'яними колонами та дахами, вкритими черепицею, величезні резервуари для води.
За словами археологів, знайдені артефакти вказують на те, що на вершині піраміди жили правителі міста. Очевидно, їм і підносили жертв, в якості дарів.
Відзначимо, що раніше під час розкопок у провінції Цзянсі китайські археологи виявили руїни древнього поселення. Місто було побудоване за часів правління династії Мін в 1368-1644 роках нашої ери.
7 місяців фахівці вели розкопки біля села Тяньбао повіту Юнфэн на північно-заході провінції. Площа давнього городища досягала 550 тис. кв. м.
На місці робіт вони виявили руїни восьми міських воріт і руїни міської стіни. Вона захищала місцевих жителів від загарбників. До теперішнього часу зберігся ділянку протяжністю 3 км.
Як повідомляв портал "Знай.uа", Ерік Трінкаус учений-антрополог з Вашингтонського університету досліджував 66 скам'янілостей, знайдених в декількох регіонах на Близькому Сході і в Євразії. В результаті чого виявив аномалії розвитку у людей, які жили в епоху плейстоцену.
Також "Знай.uа" писав, у Німеччині дослідники розкрили багатовікову таємницю австрійського священика, тіло якого практично не розкладалося протягом трьох сотень років.