В Єгипті, в некрополі Саккара під Каїром археологи виявили древні унікальні поховання. За словами вчених, знахідка, вік якої може досягати 6 тисяч років, відкриває нові загублені сторінки єгипетської історії.

Археологи виявили десятки муміфікованих кішок, кобр і алігаторів, а також вперше в історії знайшли мумії жуків-скарабеїв. Повідомляє The Guardian.

Популярні новини зараз
Кінець скоро? Ліванська провидиця, що передбачила COVID-19, дала прогноз щодо війни в Україні Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять Доплата 20% від розміру пенсії: кому з пенсіонерів підкинуть грошенят
Показати ще

"Близько 200 муміфікованих жуків - унікальне поховання", - заявив генеральний секретар Вищої ради у справах старожитностей Єгипту Мустафа Вазірі.

Скарабеїв виявили у двох кам'яних коробах, схожих на крихітні саркофаги. В одному з них жуки були викладені у кілька шарів. В іншому розташовувалися два великих скарабея, загорнуті в тканину.

Ці комахи шанувалися древніми єгиптянами як символ щастя, удачі і благополуччя.

Вважалося, що маленький жук повторює шлях Сонця: подібно до того, як Сонце здійснює подорож небом, випромінюючи світло і тепло, створюючи умови для відродження життя в усьому сущому, скарабей перекочує свою кулю з яйцями зі сходу на захід, поки зародки не дозріють і не народяться на світ.

Єгиптяни ототожнювали скарабея з таїнством створення світила і зображували єгипетського бога Хепрі - творця світу і людини з головою жука-скарабея.

Разом з тваринами і комахами в гробниці також знайдені позолочені статуї кішок і бронзову статую давньоєгипетської богині кішок Бастет. В ході пошуків з-під землі дістали понад тисячі амулетів.

Богиня Баст в єгипетській міфології ототожнювала кохання, жіночу красу, родючість і домашнє вогнище. Часто богиню зображували у вигляді жінки з головою кішки, яка тримає в руках систр, а біля її ніг розташовувалися чотири кошеня.

Нагадаємо, гробниці з муміфікованими тваринами належать до епохи Нового царства, що існувало приблизно у 1570–1070 рр. до н. е. Ще чотири неймовірні знахідки відносяться до часів Стародавнього царства.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Ерік Трінкаус учений-антрополог з Вашингтонського університету досліджував 66 скам'янілостей, знайдених в декількох регіонах на Близькому Сході і в Євразії. В результаті чого виявив аномалії розвитку у людей, які жили в епоху плейстоцену.

Також "Знай.uа" писав, в районі Матарія в Каїрі група археологів з місії Міністерства справах старожитностей Єгипту під час тривалих розкопок виявила кілька фрагментів древніх кам'яних плит з ієрогліфічними написами.