Експедиція Запорізького національного університету, досліджуючи легендарну Мамай-гору, в 2018 році "перерила" площу, в сімнадцять разів більшу, ніж під час експедицій 2012-2017 років. Бульдозер - він все-таки краще людини копає. Про це дослідники повідомили на офіційній сторінці Мамай-гори в мережі Facebook.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Ми досліджували 53 археологічні комплекси, серед яких скіфські, сарматські, середньовічні та ногайські поховання", - повідомляють археологи.
"Деякі знахідки дійсно унікальні: поховання скіфської амазонки, друге в історії дослідження пам'ятника сарматського поховання, шоста знайдена на території України бокка, скіфське парне поховання, і інші знахідки, про які ми ще розповімо пізніше", - йдеться в повідомленні.
За час кампанії дослідникам вдалося залучити 145 065 грн.
Даними засобами була профінансована оренда важкої техніки, що і дозволило досліджувати велику площу унікального комплексу. Станом на 6 вересня на рахунку дослідників залишається 13040 грн.
"Десятки людей відгукнулися на заклик про допомогу і зробили свої внески, ми щиро вдячні всім вам! На даний момент, на нашому рахунку залишається 13 040 грн. З них близько 5 тис. Грн. Ми витратимо на оплату наукових експертиз, частину суми інвестуємо для висвітлення результатів кампанії, а решту - залишимо до наступного сезону ", - сказано в повідомленні.
"Протягом наступних місяців будуть проводитися спеціальні експертизи, керівники експедиції будуть готувати наукові статті, щоб зробити знайдене надбанням української історичної науки, а ми будемо ще більше розповідати про експедицію про деталі, знахідки та історії", - пообіцяли автори проекту.
Варто відзначити, що Мамай-гора розташована на березі "гнилого моря" - Каховського водосховища. Штучна водойма "краде" гору - зупинити процес її руйнування неможливо - хіба що осушити Каховку. Тому треба поспішати - і техніка, що виконує важку фізичну працю за людей, була дуже доречною.
Мамай-гора розташована на території сучасної Запорізької області, є величезним комплексом поховань різних племен і народів, що проходили по місцевим степам, - від епохи неоліту до пізнього середньовіччя. Зараз досліджені лише 25% гори.
Нагадаємо, запорізькі археологи виявили останки 2-х метрового вождя.
Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи відкопали в Криму дивовижний античний "привіт".
Також "Знай.ua" писав, археологи відкопали символ мужності правителя майя.