Експедиція Запорізького національного університету, досліджуючи легендарну Мамай-гору, в 2018 році "перерила" площу, в сімнадцять разів більшу, ніж під час експедицій 2012-2017 років. Бульдозер - він все-таки краще людини копає. Про це дослідники повідомили на офіційній сторінці Мамай-гори в мережі Facebook.

"Ми досліджували 53 археологічні комплекси, серед яких скіфські, сарматські, середньовічні та ногайські поховання", - повідомляють археологи.

Було зроблено чимало унікальних знахідок (скіфська амазонка, сарматське поховання, скіфське парне поховання). Про які ми раніше також повідомляли.

"Деякі знахідки дійсно унікальні: поховання скіфської амазонки, друге в історії дослідження пам'ятника сарматського поховання, шоста знайдена на території України бокка, скіфське парне поховання, і інші знахідки, про які ми ще розповімо пізніше", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Ці Знаки Зодіаку стануть багатими вже у липні: кому доля подарує успіх Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

За час кампанії дослідникам вдалося залучити 145 065 грн.

Даними засобами була профінансована оренда важкої техніки, що і дозволило досліджувати велику площу унікального комплексу. Станом на 6 вересня на рахунку дослідників залишається 13040 грн.

"Десятки людей відгукнулися на заклик про допомогу і зробили свої внески, ми щиро вдячні всім вам! На даний момент, на нашому рахунку залишається 13 040 грн. З них близько 5 тис. Грн. Ми витратимо на оплату наукових експертиз, частину суми інвестуємо для висвітлення результатів кампанії, а решту - залишимо до наступного сезону ", - сказано в повідомленні.

"Протягом наступних місяців будуть проводитися спеціальні експертизи, керівники експедиції будуть готувати наукові статті, щоб зробити знайдене надбанням української історичної науки, а ми будемо ще більше розповідати про експедицію про деталі, знахідки та історії", - пообіцяли автори проекту.

Варто відзначити, що Мамай-гора розташована на березі "гнилого моря" - Каховського водосховища. Штучна водойма "краде" гору - зупинити процес її руйнування неможливо - хіба що осушити Каховку. Тому треба поспішати - і техніка, що виконує важку фізичну працю за людей, була дуже доречною.

Мамай-гора розташована на території сучасної Запорізької області, є величезним комплексом поховань різних племен і народів, що проходили по місцевим степам, - від епохи неоліту до пізнього середньовіччя. Зараз досліджені лише 25% гори.

Нагадаємо, запорізькі археологи виявили останки 2-х метрового вождя.

Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи відкопали в Криму дивовижний античний "привіт".

Також "Знай.ua" писав, археологи відкопали символ мужності правителя майя.